24 czerwca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Kierunek Ekonomia – studia dla przyszłych przedsiębiorców

3 min read
Kobieta uczy się na studia

Marzysz o założeniu własnej działalności gospodarczej, bądź chcesz mieć realny wpływ na to, co dzieje się w gospodarce? Znajomość podstaw ekonomii, rachunkowości, zarządzania czy statystki są niezbędne, by odnaleźć się w świecie biznesu. Jednakże poznanie wszelkich definicji, wzorów i strategii sprawi, że otworzą się drzwi do kariery w wielu branżach. Warto zatem rozważyć wybór kierunku, jakim jest ekonomia. Studia te są obecnie najchętniej wybierane przez młodych, ambitnych studentów i są oceniane jako jedne z najbardziej przyszłościowych- głównie ze względu na liczne i ciekawe specjalizacje.

Postaw na rozwój i poszerz horyzonty

Studia ekonomiczne to świetna okazja do tego, by się rozwijać i poznać, jak działają różne mechanizmy w świecie polityki i gospodarki. Jednak nie dla wszystkich ten kierunek będzie idealny. Sprawdzą się tutaj w szczególności osoby, które preferują przedmioty ścisłe, lubią liczyć, bliżej im do myślenia racjonalnego, logicznego, aniżeli kreatywnego. Zainteresowanie obecną sytuacją w kraju i na świecie też będzie niezwykle przydatne, gdyż na zajęciach często omawiane są bieżące problemy gospodarcze.

Dodatkowym atutem będzie umiejętność zorganizowania sobie czasu pracy, rzetelność i skrupulatność. W ekonomii spodziewać się można wielu przedmiotów i zadań związanych z matematyką, rachunkowością i statystyką, zatem dokładność będzie niezwykle pomocna w ich rozwiązywaniu. Warto też zaznaczyć, że liczy się tutaj spostrzegawczość. Nierzadko w gospodarce pojawiały się kryzysy, których można było uniknąć. Przyszły ekonomista musi w porę zauważyć negatywne tendencje i umieć zaproponować rozwiązanie.

Aby tego wszystkiego się nauczyć, należy wybrać dobrą uczelnię, która w programie oferuje bogaty zestaw przedmiotów. Jedną z najlepszych uczelni jest Grupa Uczelni Vistula. Proponuje ona wiele rodzajów kierunków, jednak w czołówce tych najbardziej popularnych znajduje się właśnie ekonomia. Studia te są wybierane przez młodzież ze względu na program oraz wyspecjalizowaną kadrę. W jej skład wchodzą osoby, które nadal czynnie związane są zawodowo z ekonomią i gospodarką. Mają wieloletnie doświadczenie i chętnie przekazują studentom wiedzę. Do tego dużym plusem jest to, iż informacje pojawiające się na wykładach są świeże i rzetelnie przygotowane. Dzięki temu nie należy martwić się o to, że ćwiczenia czy warsztaty nie będą poruszały aktualnych problemów i zagadnień.

Praca na wyciągnięcie ręki

Po ukończeniu ekonomii absolwenci nie będą mieli żadnych problemów ze znalezieniem zatrudnienia. W zależności od wybranej specjalizacji, można wybrać interesującą nas branżę. Kandydaturę zgłaszać można do banków, instytucji unijnych albo międzynarodowych korporacji i przedsiębiorstw oraz administracji centralnej i lokalnej. Dla zainteresowanych kontynuowaniem drogi naukowej idealnie sprawdzi się posada w środowisku akademickim. Otworem stoją również działy marketingu i PR różnorodnych firm.

Jak widać, kierunek ten daje wiele możliwości zatrudnienia i pozwala na poszerzenie wiedzy z zakresu wielu dziedzin. Będzie on odpowiedni dla osób ambitnych i ciekawych świata, z aspiracjami na dobrze płatną pracę w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.