16 lipca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Jaka jest różnica między szkoleniem stacjonarnym i szkoleniem on-line?

2 min read
Szkolenie prowadzone przez kobietę

Aby wziąć udział w szkoleniu, nie musimy wcale wychodzić z domu. Aktualnie coraz większym powodzeniem cieszą się także szkolenia on-line. Czy jednak zawsze możemy wziąć udział w zajęciach przez internet?

Szkolimy się w różnych kierunkach, zdobywając nową wiedzę oraz umiejętności. Odpowiednie przeszkolenie pozwala nam na poprawę swojej sytuacji na rynku pracy, ale również zwiększa nasze bezpieczeństwo i efektywność pracy.

Różne szkolenia – różne formy

Szkolenia możemy podzielić na kilka różnych typów, między innymi na szkolenia zawodowe, które skoncentrowane są na zdobyciu określonych kwalifikacji, na szkolenia kompetencji miękkich, na przykład dotyczące negocjacji, zarządzania czasem czy prezencji osobistej. Także wydzielamy szkolenia wymagane przez przepisy prawa, na przykład szkolenia BHP i PPOŻ – ochrony przeciwpożarowej.

W zależności od tego, z jakiego rodzaju szkoleniem mamy do czynienia, może mieć ono także określoną formę. Zasadniczo, możemy wydzielić dwa rodzaje szkoleń pod kątem ich prowadzenia:

  • szkolenia stacjonarne
  • szkolenia on-line

Każde z nich ma swoje określone zalety i wady, dlatego warto przyjrzeć się im nieco bliżej przed wybraniem konkretnej oferty.

Szkolenia stacjonarne

Pozwalają na kontakt z instruktorem, dlatego uznawane są za skuteczniejsze – podczas nich możemy więcej się nauczyć. Z drugiej strony wymagają czasu, aby wziąć w nich udział. Często szkolenia stacjonarne są też droższe.

Warto wskazać, że niektóre szkolenia mogą być prowadzone tylko w formie stacjonarnej, na przykład szkolenia wstępne BHP czy szkolenia PPOŻ – ma je w ofercie firma Seka.pl.

Szkolenia on-line

Z kolei szkolenie on-line możemy odbyć bez wychodzenia z domu – taka forma nauki jak e-learning jest bardzo wygodna, ale z drugiej strony nie sprawdzi się u każdego. Tutaj potrzebna jest głównie samodyscyplina. Szkolenia on-line także na ogół są tańsze od stacjonarnych.

Gdy chodzi o szkolenia BHP, w takiej formie może odbyć się szkolenie okresowe BHP dla określonych grup zawodowych, w tym dla pracowników biurowych. Także oferuje je firma Seka.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.