24 czerwca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Czemu warto zdobyć certyfikat z języka obcego?

3 min read
Kobieta robi certyfikat z języka obcego

Artykuł partnera.

Znajomość języka obcego najłatwiej jest potwierdzić stosownym dokumentem. Nawet jeśli świetnie opanowało się go w mowie i piśmie, w wielu sytuacjach łatwiej jest po prostu przedstawić specjalny dyplom. Wyjaśniamy, dlaczego warto zdobyć certyfikat z języka obcego!

Certyfikat z języka obcego – do czego się przydaje?

Certyfikat z języka obcego to dokument o dużej wartości i warto zdobyć go już nawet w wieku szkolnym. Wiele osób myśli, że np. CAE zwalnia z matury, ale tak nie jest. Pozwala jednak uzyskać automatyczne zaliczenie lektoratów na studiach, a także otwiera wiele możliwości rozwoju w zakresie edukacji – pomoże np. zakwalifikować się do wymiany międzynarodowej oraz ogólnie przyda się, jeśli planuje się studiować za granicą. Wiele dokumentów, które da się pozyskać w Polsce, są respektowane na całym świecie (np. TELC, IELTS, FCE, CAE i CPE).

Często certyfikat z języka obcego jest też wymagany przy rozpoczęciu przewodu doktorskiego. W większości przypadków konieczna jest znajomość na poziomie B2. Teoretycznie potwierdzeniem jest dyplom ukończenia studiów, ale sam fakt posiadania dodatkowego dokumentu pomoże wyróżnić się spośród innych kandydatów aplikujących na studia doktoranckie.

Jakie korzyści daje certyfikat z języka obcego?

Fakt posiadania certyfikatu z języka obcego jest również niezwykle pomocny w sytuacji poszukiwania zatrudnienia. Często jest jednym z wymogów stawianych przez pracodawców. Jeśli jednak ogłoszenie o pracę nic o nim nie wspomina, stosowny wpis w CV i kopia certyfikatu w załączniku robią bardzo dobre wrażenie oraz zwiększają szanse w procesie rekrutacji. Kandydat z takim dokumentem nie tylko ma dowód na to, że rzeczywiście posiada niezwykle przydatną umiejętność (niektórzy przeceniają swoje możliwości), ale też prezentuje się jako osoba zdolna, ambitna i inwestująca w rozwój.

Warto również mieć na względzie to, że sam proces zdobywania certyfikatu z języka obcego pozwala po prostu zdobyć praktyczną umiejętność. Jest niezwykle przydatna na co dzień, także w życiu prywatnym. Dzięki temu można swobodnie poznawać nowych ludzi, kultury, dzieła sztuki itp. Podświadomie zwiększa też pewność siebie i sprawia, że jest się odbieranym jako osoba ciekawsza czy wręcz bardziej atrakcyjna.

Jak zdobyć certyfikat z języka obcego?

Żeby zdobyć certyfikat z języka obcego należy zdać egzamin w specjalnej placówce. Z reguły składa się z kilku części i może trwać nawet dwa czy trzy dni. Jest również płatny – dla przykładu, za podejście do egzaminu CAE z angielskiego trzeba zapłacić od 600 do 700 zł. Można przygotować się do niego samodzielnie albo zapisać się na specjalny kurs. W zależności od stopnia zaawansowania i wybranego poziomu, przygotowania mogą trwać od kilku tygodni do nawet kilku lat.

Powyższe argumenty przekonały Cię do tego, że warto zdobyć certyfikat z języka obcego? Jeśli potrzebujesz wsparcia w nauce do egzaminu, zapisz się na profesjonalny kurs. Szkoła języków obcych Lincoln posiada szeroką ofertę zajęć, które pomogą Ci jak najlepiej się przygotować!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.