16 lipca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Kursy językowe online – dlaczego warto je wybrać?

3 min read
Kobieta ze słuchawkami na uszczach ma kurs językowy online

Artykuł partnera.

Kursy językowe online to wygodna metoda nauki języków obcych. Pozwala ona w komfortowych warunkach rozwijać swoje umiejętności.

Dlaczego warto uczyć się online?

Coraz więcej usług, szczególnie tych z zakresu edukacji, świadczonych jest drogą elektroniczną. W taki też sposób odbywają się często kursy językowe online. Decyduje się na nie coraz liczniejsza grupa użytkowników. Dlaczego? Taka metoda nauki jest efektywna, a przy tym niezwykle wygodna. Nie ma problemu z dojazdami, w kursie mogą brać udział uczestnicy z całej Polski, nieograniczani w żaden sposób lokalizacją. Ponadto uczyć można się wygodnie z domu, na przykład siedząc na kanapie w dresie. Taka forma rozwiązuje problem, często zniechęcający słuchaczy do kursów. Wiele zajęć odbywa się wcześnie rano lub późnym wieczorem, tak aby dołączyć mogły osoby pracujące. Potencjalni kursanci rezygnują z powodu nieprzyjaznej pory, konieczności tkwienia w porannych korkach lub późnego powrotu do domu. Szczególną popularność zajęcia online zyskały w dobie pandemii, ich forma bowiem zapewnia uczestnikom bezpieczeństwo. Co więcej, dzięki możliwości uczestnictwa w zajęciach na odległość, nie ma problemu ze wzięciem udziału w kursie nawet jeśli przebywamy poza miejscem zamieszkania, na przykład z powodu pracy czy zobowiązań rodzinnych.

Kurs angielskiego

Kurs językowy online to wygodna forma dla zabieganych osób, które nie są w stanie fizycznie uczęszczać na kurs

Jak wyglądają kursy językowe online?

Porównując oferty kursów, zauważyć można, że podejść do nauki języka jest wiele. Każda szkoła oferuje nieco inną metodę, jest więc w czym wybierać. Niezależnie od tego, na który z kursów się zdecydujemy, warto zwracać uwagę na wykwalifikowaną kadrę. Bardzo wiele zależy bowiem od prowadzących zajęcia. Ciekawie prezentują się kursy Gerelis. Zajęcia prowadzone są metodą bezpośrednią i naturalną. W zajęcia wplecione są różnorodne gry i zabawy językowe, które pozwalają w lepszy, lżejszy sposób przyswajać wiedzę.

Ciekawe jest to, że szkoła ta nie korzysta z podręczników. Wszystkie materiały uczestnicy otrzymują w cenie kursu. Kursanci mają dostęp do audiobooka oraz platformy językowej. Materiały opracowywane są według autorskiej metody założycielki szkoły. Nacisk kładziony jest na zdolności komunikacyjne – zajęcia prowadzą native speaker oraz profesjonalny lektor. Dzięki takiej konstrukcji zajęć uczestnik cały czas otoczony jest językiem angielskim, co też ułatwia nauczenie się myślenia w danym języku operowanie kontekstem. Taka metoda pozwala też przełamać barierę językową. Konwersacje są prowadzone w taki sposób, aby symulować realne sytuacje oraz zdarzenia.

Warto wspomnieć, że zajęcia odbywają się w czasie rzeczywistym. Nie ma wcześniej przygotowanych nagrań. Dzięki temu kontakt z językiem jest żywy, a możliwość zadawania pytań, konsultowania się, istnieje cały czas. Zaletą jest tworzenie kameralnych grup – 4-6 osobowych. Dzięki temu prowadzący ma czas dla każdego z uczestników, a nauka przebiega w płynny sposób, dopasowany do poziomu grupy. Po ukończeniu kursu otrzymuje się certyfikat, który włączyć można w CV.

Jest też możliwość uczestniczenia w zajęciach hybrydowo. Taką opcję również warto rozważyć. W ramach ciekawostki warto dodać, że szkoła jest równocześnie domem tymczasowym dla zwierząt ze schroniska, dlatego zajęcia odbywają się właśnie w towarzystwie czworonogów. Dzięki temu zarówno dzieci, jak i dorośli są mniej zestresowani samym procesem nauki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.