16 lipca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Trzy powody, dla których warto zacząć korzystać z bankowości internetowej

2 min read
Mężczyzna używa bankowości internetowej

Z bankowości elektronicznej aktywnie korzysta ponad 19 mln Polaków. Taki wynik nie dziwi, ponieważ jest to niezwykle wygodne rozwiązanie. Poznaj powody, dla których warto korzystać z bankowości internetowej. Może ta opcja będzie korzystna również dla ciebie.

Bankowość internetowa budzi sporo wątpliwości, ale – jak się okazuje – niepotrzebnie. Korzystanie z takiego kanału jest nie tylko wygodne, ale także bezpieczne.

1. Stały dostęp do konta osobistego

Czy wiesz, że bankowość internetowa zapewnia ci stały dostęp do konta osobistego – gdziekolwiek jesteś i cokolwiek robisz? W ten sposób stajesz się osobą całkowicie niezależną od godzin funkcjonowania placówki bankowej.

Aby wykonać przelew, sprawdzić stan konta czy zapłacić rachunki, nie musisz wybierać się do oddziału. Wystarczy, że zalogujesz się do systemu, a uzyskasz dostęp do swoich finansów. Pozwala to jednocześnie zaoszczędzić sporo czasu na transakcjach.

2. Możliwość wnioskowania o produkty bankowe online

Bankowość internetowa sprawia, że – jeśli potrzebujesz założyć lokatę, uruchomić linię kredytową czy zaciągnąć kredyt gotówkowy – możesz tego dokonać bez wychodzenia z domu. O tego typu produkty możesz zawnioskować online, oczekując wydania szybkiej decyzji (nawet tego samego dnia).

3. Możliwość kontrolowania wydatków

Doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak łatwo stracić kontrolę nad swoimi finansami. Jeśli domowy budżet chcesz trzymać w ryzach, pomoże ci w tym bankowość internetowa.

Możliwość zalogowania się do serwisu transakcyjnego w dowolnym momencie sprawia, że szybko przejrzysz historię konta. Pomoże ci to zaplanować kolejne wydatki, a także… zmienić limity na karcie płatniczej czy karcie kredytowej.

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej?

Jeśli przed korzystaniem z bankowości internetowej powstrzymują cię obawy związane z bezpieczeństwem, nie martw się. Wystarczy, że dostosujesz się do poniższych wskazówek, a jakiekolwiek ryzyko zostanie wyeliminowane.

  • Sprawdź, czy strona banku jest zabezpieczona

Zanim wpiszesz login i hasło sprawdź, czy po lewej stronie adresu URL znajduje się symbol zamkniętej kłódki. Jeśli nie, nie loguj się do serwisu bankowego.

  • Do serwisu loguj się wyłącznie z zaufanych urządzeń

Nigdy nie rób tego, korzystając komputerów w kafejkach internetowych, na uczelni. Nie korzystaj przy tym z otwartych sieci Wi-Fi.

  • Nikomu nie podawaj danych dostępowych

Bank nie będzie ich od ciebie wymagał – w jakiekolwiek sytuacji. Dlatego każdą prośbę o podanie loginu oraz hasła trzeba traktować jako próbę wyłudzenia danych.

  • Co kilka miesięcy zmieniaj hasło dostępowe

Taka czynność pozwoli zmniejszyć prawdopodobieństwo utraty środków wówczas, gdy osoba niepowołana przejmie hasło.

Pamiętaj, aby nowe hasło znacząco różniło się od poprzedniego i było trudne do „złamania” przez hakera.

Bankowość internetowa stanowi spore udogodnienie, dlatego warto się do niej przekonać. Takie rozwiązanie niesie za sobą naprawdę wiele korzyści dla ciebie jako klienta banku.

1 thought on “Trzy powody, dla których warto zacząć korzystać z bankowości internetowej

  1. Nie wyobrażam sobie funkcjonować bez takiej bankowości. Kiedyś to było nie do pomyślenia, a teraz nie ma opcji, żeby było inaczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.