16 lipca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Na czym polega konsolidacja chwilówek?

3 min read
Mężczyzna liczy pieniadze na stole

Artykuł partnera.

Sektor pozabankowy zyskuje coraz więcej klientów. W powszechnej świadomości kojarzy się głównie z szybkimi pożyczkami, które właśnie ze względu na łatwą dostępność mogą doprowadzić do poważnych kłopotów. Polecanym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest konsolidacja pożyczek. Co to takiego?

Gdzie szukać pomocy?

Bank udziela kredytów konsolidacyjnych, ale nie jest to produkt dla osób w ciężkim położeniu. Bankowy kredyt jest po to, by zmniejszyć wysokość miesięcznych zobowiązań i wszystkie je połączyć w jedną, wygodną do płacenia ratę – absolutnie nie jest to opcja dla zadłużonych, a raczej dla tych klientów, którzy chcą długów uniknąć.

Skoro w banku nie ma co liczyć na wsparcie, pozostaje firma pożyczkowa. konsolidacja chwilówek obejmuje także zobowiązania po terminie i jest to usługa dostępna dla osób z kiepską zdolnością kredytową oraz złą historią w BIK. Wiele firm pożyczkowych właśnie na takich klientach skupia swoją uwagę, przygotowując produkty finansowe dla dłużników, którzy wcześniej nie mogli liczyć na konsolidację swoich finansowych zobowiązań.

Czy konsolidacja pożyczek się opłaca?

Konsolidacja chwilówek nie jest oczywiście darmowa. Jej celem jest wydłużenie terminu spłaty, co z reguły oznacza wyższe koszty obsługi zadłużenia, do tego doliczana jest prowizja za usługę konsolidacji. Razem wychodzi więc sporo więcej niż wskazywałaby to pierwotna suma zadłużenia.

Pozostaje jednak pytanie, czy osobom w ciężkiej sytuacji finansowej udałoby się bez konsolidacji spłacić bezproblemowo swoje długi? Raczej nie, czyli zadłużenie i tak by się powiększało, przekraczając kwotę zaproponowaną przez firmę pożyczkową. Dług, który zbyt długo czeka na swoją spłatę, trafia w końcu do windykacji, a to pociąga za sobą dodatkowe, wcale niemałe opłaty, nie mówiąc już o stresie, jaki towarzyszy nękanym przez windykatorów dłużnikom. Konsolidacja chwilówek daje pewność, że dług już nie będzie się powiększał i po spłacie ostatniej raty uda się wreszcie wyjść na prostą i odzyskać stabilność finansową.

Jak wygląda umowa dotycząca konsolidacji pożyczek?

Konsolidacja chwilówek nie jest skomplikowanym procesem z punktu widzenia klienta. Nie trzeba wielu dokumentów – firma potrzebować będzie tylko dowodu osobistego, numeru konta bankowego oraz umowy pożyczek, jakie mają być poddane konsolidacji. Nie ma konieczności udawania się do siedziby firmy pożyczkowej, konsolidacja chwilówek jest możliwa także przez internet, po wypełnieniu stosownego wniosku.

Spłata nowej pożyczki musi się odbywać według wręczonego przez firmę harmonogramu i jeśli tym razem znowu dojdzie do opóźnień w płatnościach, może być problem, by ponownie renegocjować warunki umowy. Czasami w takich przypadkach stosuje się refinansowanie pożyczki – dług w imieniu klienta spłaca inna firma pożyczkowa, ale w ten sposób tworzy się nowe, wyższe zobowiązanie.

Zamiast konsolidacji można też rozważyć zaciągnięcie specjalnej pożyczki oddłużeniowej, którą potem spłata się w wygodnych ratach, ale gdy długów jest kilka, konsolidacja chwilówek zwykle wychodzi taniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.