17 kwietnia 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Inwestowanie w akcje Amazon

3 min read
Mężczyzna inwestuje swoje pieniądze w akcje Amazon

Artykuł sponsorowany.

Jednym z największych sklepów internetowych na świecie i cenną marką jest Amazon. Firma ta zajmuje ważne miejsce wśród gigantów rynku technologicznego.

Jednym z największych sklepów internetowych na świecie i cenną marką jest Amazon. Firma ta zajmuje ważne miejsce wśród gigantów rynku technologicznego. Zalicza się do grupy GAFA, wraz z Google, Facebookiem i Apple. Działa w formie spółki akcyjnej, co oznacza, że można stać się jej akcjonariuszem. W jaki sposób zainwestować w akcje Amazon? Ile można zarobić i czy taka inwestycja cechuje się wysokim poziomem ryzyka?

Amazon jako spółka giełdowa

Właścicielem firmy Amazon jest Jeff Bezos, który otworzył taką firmę w 1994 roku. Jednak na pierwsze sukcesy musiał on czekać ponad 15 lat. Początkowo Amazon nie był ogólno tematycznym sklepem internetowym, ale księgarnią internetową, ale wraz z upływem czasu stopniowo powiększano asortyment sprzedaży oraz wprowadzano do oferty usługi internetowe.

Dla inwestorów najważniejszą informacją jest to, że Amazon to spółka giełdowa, która debiutowała w 1997 roku na giełdzie papierów wartościowych NASDAQ w USA. Notowana jest pod symbolem AMZN. Pod względem swojej wartości rynkowej obecnie jest to jedna z największych spółek giełdowych w skali światowej. Kapitalizacja Amazona sięgnęła już kilka lat temu granicy 1 bln dolarów amerykańskich. Wszystko to sprawia, że inwestowanie w akcje Amazon to atrakcyjny sposób lokowania swojego kapitału, nacechowany niskim ryzykiem i dużymi perspektywami wzrostu w przyszłości. Jak więc zacząć inwestować w akcje spółki Amazon?

Zakup akcji Amazon

Sposobem na zainwestowanie w spółkę Amazon jest zakup jej akcji na amerykańskiej giełdzie NASDAQ. Jednak trzeba liczyć się z przyjęciem dłuższego horyzontu inwestycyjnego, ponieważ w krótkiej perspektywie czasowej akcje Amazona nie nabierają tak szybko na wartości, dlatego spekulacje krótkoterminowe przynoszą nieznaczne zyski. Inwestor ma szansę na wypracowanie wysokiej, satysfakcjonującej stopy zwrotu w momencie, gdy przetrzyma akcje przez dłuższy czas, choć wszystko zasadniczo jest uzależnione od sytuacji na rynku.

Pandemia koronawirusa na świecie spowodowała, że akcje giganta technologicznego, jakim jest Amazon, poszybowały szybko w górę, a ich posiadacze mogli na nich naprawdę sporo zarobić.

Jak dokonać zakupu akcji Amazon?

Jeśli inwestor jest przekonany co do tego, że chce wprowadzić do swojego portfela inwestycyjnego akcje Amazona, powinien otworzyć przede wszystkim konto inwestycyjne u brokera, który umożliwia lokowanie pieniędzy w akcje spółek notowanych na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych, a nie jedynie np. na rodzimej Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Sprawdź: https://www.xtb.com/pl/cashstocks/amzn-us-1

Handel na kontraktach CFD

Alternatywną formą inwestowanie w firmę Amazon jest wykorzystanie w tym celu kontraktów CFD, czyli kontraktów na różnice kursowe. Ich nabywanie wymaga posiadania rachunku inwestycyjnego u wybranego brokera, który ma w ofercie CFD na takie akcje. Kontrakty CFD na akcje Amazon można kupować u brokerów forex i brokerów CFD. Zaletą wyboru takich kontraktów jest bezpośrednia i wyłączna ekspozycja na akcje Amazon, ale przy jednoczesnej możliwości inwestowania z zastosowaniem zjawiska lewarowania, inaczej dźwigni finansowej. W efekcie można użyć niewielu środków własnych i otworzyć wielokrotnie wyższą pozycję, z nadzieją na zysk. Inwestor musi liczyć się przy tym z ryzykiem straty na inwestycji w kontrakty CFD i to wielokrotnie wyższej niż bez stosowania dźwigni finansowej. Przy inwestycjach CFD na akcje Amazona horyzont czasowy inwestycji jest krótki, co zdecydowanie odróżnia inwestycje bezpośrednie. Zobacz też: https://www.xtb.com/pl/edukacja/swapy-i-oplaty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.