19 maja 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

E-deklaracje czyli składanie zeznania podatkowego online

2 min read
Dziewczyna przed komputerem

pixabay.com

Obecnie składanie zeznania podatkowego za dany rok nie wymaga wiele zachodu. Darmowy program e-deklaracje umożliwia składanie PIT-37 bez wychodzenia z domu.

Kiedyś było to siedzenie z kalkulatorem oraz obliczanie i sprawdzanie dwa razy czy wszystko zostało uzupełnione i wpisane w odpowiednich rubrykach.

Obecnie w programie e-pity na podatnika od 15 lutego czeka wypełniona wstępnie deklaracja podatkowa. Zawiera ona dane odnośnie zapłaconych zaliczek na podatek dochodowy oraz dochodu i przychodu na podstawie informacji jakie wpłynęły do Urzędu Skarbowego.

Korekta za lata poprzednie

Jeśli nastąpiła w poprzednich latach pomyłka w rozliczanych przez Ciebie deklaracjach bez problemu znajdziesz odpowiednie programy do pobrania na stronach PITy 2017, etc. W ten sposób bez wychodzenia z domu można złożyć korektę rozliczenia za rok poprzedni.

Dlaczego warto wybrać program PIT?

Za rozliczaniem się z Urzędem Skarbowym przy pomocy program PIT online przemawia wiele korzyści. Na pewno jedną z nich jest oszczędność czasu oraz mniejsza ilość błędów jaką możemy zrobić przy wypełnianiu deklaracji. Program ma już gotowy wypełniony dla nas PIT 37, który możemy uzupełnić o dodatkowe informacje. Jeśli w ciągu roku urodziło nam się dziecko to do deklaracji należy dołączyć załącznik PIT O.

Duży wybór deklaracji

Po drugie za pomocą programu e-pity możemy rozliczyć nie tylko podatek na deklaracji PIT 37. W online dostępnych jest ponad 30 deklaracji za 2019 rok. Obecnie jest to na rynku najbardziej obszerna oferta dla podatników. Poprzez e-pity rozliczać się mogą przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą, którzy składają deklarację PIT-36. Ponadto są dostępne też deklaracje PIT-16 czy PIT-14.

Składając e-deklaracje nie musimy jechać do urzedu

Składając PIT za pomocą programu online unikamy stania w kolejkach. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zaoszczędzić mnóstwo czasu. Docenią to zwłaszcza przedsiębiorcy, którzy nie mają nadmiaru wolnych chwil.

Warto wiedzieć że w przypadku rozliczania się za pomocą e-deklaracji przysługujące nam z tytułu zwrotu nadpłaconego podatku pieniądze otrzymamy o wiele szybciej. Także samo wypełnianie deklaracji podatkowej jest obecnie uproszczone. W programie czeka na nas wstępnie wypełniony dokument, który oczywiście możemy skorygować o dodatkowe informacje.

Źródła:

  • https://www.e-pity.pl/pobierz_darmowy_program/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.