13 grudnia 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Rozwój: czym kierować się, wybierając szkolenie?

Szkolenie z sukcesu

Rynek szkoleniowy w Polsce rozwija się w ostatnich latach szczególnie dynamicznie. Dlatego przedsiębiorcy, którzy chcą zainwestować w rozwój swoich pracowników, mają przed sobą nie lada dylemat. Czym bowiem kierować się, wybierając szkolenie? Cena to nie jedyne kryterium, które powinno mieć znaczenie.

Dobre szkolenie to inwestycja, która się zwróci

Szkolenia na stałe wrosły w kulturę firm w Polsce. Nie tylko dlatego, że są „modne” i podnoszą motywację zespołu. Przede wszystkim są szansą na realne wzmocnienie potencjału pracowników, a co za tym idzie – na podniesienie konkurencyjności firmy na rynku. Aby jednak tak było, każde szkolenie musi być dobre. Czyli jakie?

Za dobre szkolenie można uznać takie, które:

  • porusza tematy związane z rzeczywistymi potrzebami pracowników i firmy – dlatego przed rozpoczęciem poszukiwania szkoleń warto dokładnie je określić i ustalić zasady polityki szkoleniowej w organizacji. To zawęzi krąg poszukiwań.
  • dostarcza aktualnej wiedzy eksperckiej – chodzi zatem o to, aby przekazane informacje były adekwatne do aktualnie obowiązującego stanu prawnego (i planowanych w najbliższej przyszłości zmian w tym zakresie) oraz realiów rynkowych.
  • pozwala zdobyć wartościowe kompetencje i wiedzę

Takie, które rzeczywiście przekładają się na efektywniejszą realizację celów postawionych przez organizację.

Program szkolenia i co jeszcze? Najważniejsze kryteria wyboru

Wybierając szkolenie dla siebie lub pracowników, poza powyższymi wskazówkami, weź pod uwagę to:

  • czy szkolenie ma charakter otwarty czy zamknięty – seminaria otwarte to szansa na wymianę doświadczeń zawodowych z innymi przedstawicielami branży oraz, bardzo często, spotkanie z ekspertami światowej klasy, a zamknięte warsztaty oznaczają precyzyjne dostosowanie programu szkolenia do potrzeb organizacji – szkolenia otwarte znajdziemy m.in. na portalach agregujących oferty wielu organizatorów,
  • kto poprowadzi zajęcia – im bardziej znany i doświadczony prelegent czy trener, tym większa szansa na zdobycie cennej wiedzy i porad praktycznych,
  • jak wygląda dokładny program szkolenia – upewnij się, że agenda odnosi się do zagadnień, które Cię interesują.

Istotne są także kwestie logistyczne – związane z miejscem i czasem spotkania. Jeżeli jednak otwarte szkolenie ma wysoką wartość merytoryczną, warto przezwyciężyć ewentualne trudności w dotarciu na spotkanie.

Jak zatem widać, proces wyboru szkolenia nie jest łatwy. Jednak poświęcenie mu czasu to inwestycja w efektywną i praktyczną naukę, która przełoży się na zyski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.