19 maja 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Czy social media są ważne w marketingu? Co powinno znaleźć się na fanpage’u?

2 min read
Prowadzenie mediów społecznościowych dla firmy

Dziś już niemal każdy korzysta z różnego rodzaju portali społecznościowych. Ich popularność rośnie z roku na rok. Nie mogły tego nie zauważyć firmy i przedsiębiorstwa. Wykorzystanie takich mediów w kampaniach marketingowych stanowi standard. Trudno jest sobie obecnie wyobrazić w ogóle reklamy bez udziału mediów społecznościowych.

Wykorzystanie social media

Liczba użytkowników stale rośnie. Dziś to już miliony użytkowników internetu. Każdy z nich jest potencjalnym klientem. Nie może zatem dziwić, że firmy postanowiły wykorzystać media społecznościowe w celu trafienia ze swoją ofertą do użytkowników portali. Obecnie niemal każde przedsiębiorstwo posiada swoje konta i realizuje kampanie na takich stronach jak Facebook, Instagram czy Twitter. Wszystko to sprawiło, iż powstały specjalne komórki zajmujące się wyłącznie marketingiem internetowym, a w tym social media. Dziedzina ta już dawno wypracowała swoje narzędzia i formy reklamowe. Na rynku funkcjonują również profesjonalne agencje pomagające przedsiębiorcom w realizacji kampanii marketingowych na portalach społecznościowych.

Korzyści z social media marketingu

Realizacja kampanii na Facebooku czy Instagramie służy przede wszystkim do budowy świadomości marki oraz zaufania wśród klientów. Tak jest zwłaszcza w przypadku zakładania profili firmowych. Ich celem jest przede wszystkim budowanie społeczności. Zdecydowanie słabiej działają w celach stricte sprzedażowych. Budowa sieci klientów wokół marki to ogromna korzyść dla firmy. Dzięki temu możliwe jest stworzenie dużej i, co ważne, lojalnej grupy odbiorców. Co ważne, własny profil np. na Facebooku pozwala na komunikację i interakcję z potencjalnymi klientami. Pozwala to na skuteczne badanie potrzeb, a co za tym idzie na dostosowywanie oferty.

Skuteczny fanpage

Jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych to oczywiście Facebook. Dziś posiadanie fanpage’a jest niemal obowiązkiem każdej firmy. Prowadzenie go warto zlecić doświadczonej agencji social media. Ważne jest bowiem, aby uzupełniany był skutecznie i systematycznie. Pamiętać jednak należy, iż suche informacje ofertowe to zdecydowanie za mało. Jeśli fanpage ma przyciągać użytkowników musi być ciekawy i musi ich angażować. Dlatego publikować powinno się ciekawe i wartościowe treści. Nie tylko w formie tekstu, ale również grafiki i video. Warto organizować akcje, które będą angażować fanów. Przykładem mogą być konkursy. Wszystko oczywiście zależy od branży, w której działa firma. Prowadzenie fanpage nie jest zatem wcale takie proste. Wymaga zaangażowania i kreatywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.