17 kwietnia 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Ramki do tablic rejestracyjnych, jako nośnik reklamy firmy samochodowej 

3 min read
Mężczyzna trzyma w dłoni klucze od samochodu

Istnieje wiele sposobów na reklamę firmy. Niemniej większość z nich wymaga wysokiej inwestycji. Poza tym nie w każdym przypadku dana metoda promocji jest adekwatna. Jakie są ciekawe sposoby na promocję niewielkiej firmy dysponującej flotą samochodową? Jak powinna się reklamować wypożyczalnia samochodów czy firma transportowa? Sprawdźmy najciekawsze rozwiązania!

Reklama na karoserii

Pierwszym co przychodzi na myśl w przypadku firm dysponujących własną flotą, jest reklama na samochodach. Jest ona darmowa i pozwala osiągnąć duży zasięg. Niewątpliwie tak jest, jednak promocja marki tym sposobem ma też swoje minusy. Przede wszystkim chodzi tu o ograniczenie w kwestii estetyki pojazdów. Teoretycznie firma transportowa nie musi specjalnie dbać o to, w jakim stylu wykonane są ciężarówki. Najważniejsze jest, aby dobrze pełniły swoje funkcje. Niemniej w niektórych przypadkach umieszczenie nazwy firmy na ciężarówce może być problematyczne. Na przykład wtedy, kiedy dane przedsiębiorstwo zajmuje się wynajmem pojazdów. Najemca może zrezygnować z usług ze względu na niezadowalającą estetykę ciężarówek. Tym bardziej w przypadku wypożyczalni samochodów rozwiązanie to jest problematyczne. Wynajmując luksusowy czy sportowy samochód, klient chce wsiąść do elegancko prezentującego się auta.

Kompromis – to możliwe!

Jak rozwiązać powyższe problemy? Najczęściej firmy idą na kompromis i umieszczają na samochodach logo i nazwę marki, jednak w niewielkich rozmiarach. Często gdzieś z boku, generalnie w mało widocznych miejscach. Czasami natomiast rezygnują z reklamy na powierzchni samochodu, decydując się na inne rozwiązanie, które równie dobrze może być też uzupełnieniem reklamy na karoserii. Chodzi tutaj o ramki do tablic rejestracyjnych. O czym konkretnie mowa i dlaczego promocja tym sposobem może być bardzo skuteczna?

Wybieranie ramki do tablicy rejestracyjnej

Tanie i skuteczne ramki do tablic rejestracyjnych

Wspomniane ramki to metalowe konstrukcje, okalające rejestrację samochodową. Znajdują się zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu. Obecne są w każdym zarejestrowanym samochodzie. Najczęściej na ramie widnieje nazwa firmy, która ją wykonała. Jednak pojawiają się tam też nazwy innych marek. Otóż ramki do tablic rejestracyjnych doskonale sprawdzają się w reklamie. Ich zakup to niewielki wydatek, a montaż nic nie kosztuje, jeśli dana firma posiada własną flotę pojazdów. Podobnie jak w przypadku reklamy na karoserii, zasięg promocji jest bardzo duży. Generalnie oba te rozwiązania mają podobne zalety. Jednocześnie reklama na ramkach do tablic rejestracyjnych jest pozbawiona głównej wady promocji na karoserii. Otóż nie wpływa na estetykę samochodu.

Co zyskkasz dzięki reklamie na ramce?

Wybierając reklamę na ramce, zyskujemy pewność, że dotrze ona do szerokiego grona odbiorców. W końcu reklama jest widoczna zarówno wtedy, jak samochód się porusza, jak i podczas postoju na parkingu. Co więcej, znajduje się ona zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu, co zwiększa zasięg. Niewątpliwie promocja na ramkach do tablic rejestracyjnych to dobry pomysł w przypadku każdej firmy, która posiada własną flotę samochodową. Pomaga ona przede wszystkim w zwiększeniu rozpoznawalności marki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.