17 kwietnia 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Narzędzia biurowe w chmurze – czy warto?

2 min read
Pracownicy pracujący na komputerach w open space

Czy pracownik może uzyskać dostęp do narzędzi biurowych z każdego miejsca na świecie o każdej porze? Jak najbardziej. Wystarczy wdrożyć firmie pakiet biurowy w chmurze. To bezpieczne rozwiązanie, które zwiększa mobilność pracowników.

Coraz więcej usług jest dostępnych w chmurze. W ten sam sposób działa również coraz więcej aplikacji. Dotyczy to także narzędzi biurowych, bez których nie może obejść się żadna współczesna firma. Bez takiego oprogramowania nie poradzi sobie zarówno biznes najmniejszy, zatrudniający kilka osób, jak i największy z setkami lub tysiącami pracowników. Przedsiębiorstwa, które inwestują w nowe rozwiązania IT, a do takich bez wątpienia należą rozwiązania chmurowe, osiągają lepsze wyniki biznesowe i mają mocniejszą pozycję na rynku (źródło: https://news.microsoft.com/pl-pl/2016/05/10/cyfryzacja-zwieksza-zdolnosc-mmsp-do-konkurowania/#sm.0001atxe1m16a1fn7qs8kjaeihv9c).

Zalety oprogramowania w chmurze

Mobilność to dziś słowo-klucz w biznesie. Dawno już minęły czasy, gdy pracownik musiał wracać do centrali firmy, żeby dokończyć pracę, którą rozpoczął w terenie. Teraz pracownicy mogą być blisko klientów i jednocześnie błyskawicznie przekazywać informacje do centrali. Wszystko za sprawą rozwiązań chmurowych. Pakiet biurowy dostępny online z dowolnego miejsca na świecie zwiększa efektywność pracowników, pozwala lepiej planować ich czas pracy i umożliwia natychmiastowy dostęp do ważnych dokumentów firmowych np. za pośrednictwem SharePoint firmy Microsoft, dzięki któremu można stworzyć łatwo intranet. Narzędzia biurowe w chmurze to dostęp do najnowszych rozwiązań i do ich regularnych aktualizacji. Jednak takimi kwestiami nie trzeba sobie już zaprzątać głowy. To wszystko wykonywane jest automatycznie.

Jaki pakiet biurowy wybrać?

Skoro rozwiązania chmurowe mają tak wiele zalet, pozostaje jeszcze pytanie, jaki pakiet biurowy wybrać, aby był dostępny z każdego miejsca na świecie. Najbardziej znane jest oprogramowanie biurowe Microsoft. Można go znaleźć w wielu komputerach firmowych w Polsce. Nie wszyscy jednak wiedzą, że ten pakiet jest obecnie również dostępny w chmurze – to Office 365 dla firm. To dużo więcej niż klasyczny Word, Excel, PowerPoint i Outlook. Ten pakiet doskonale pokazuje, jakie możliwości daje oprogramowanie w chmurze. Nie tylko zapewniamy mobilność pracownikom, ale także optymalizujemy koszty (można wybierać między subskrypcją roczną i miesięczną), otrzymujemy dodatkowe usługi chmurowe (np. miejsce na pliki w chmurze, pocztę biznesową, oprogramowanie do pracy zespołowej itd.). Do tego aplikacje są dostępne również w zależności od pakietu stacjonarnie na komputerach pracowników.

Oprogramowanie Microsoft to oczywiście jeden z przykładów tego, co można otrzymać, wybierając pakiet biurowy w chmurze. Takie narzędzia pozwalają pracować z dowolnego miejsca na świecie, ułatwiają współpracę pracowników między sobą i zapewniają bezpieczeństwo plikom formowym. Warto zatem przenieść się do chmury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.