24 czerwca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Jak zaprojektować i przygotować plakat do druku?

2 min read
Próbnik kolorów

Projektowanie plakatów do druku może wydawać się zniechęcającym zadaniem, zwłaszcza jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą. Na szczęście istnieje mnóstwo zasobów online, które pomogą Ci zrozumieć znaczenie doboru, kluczowych zasad projektowania i opcji na druk plakatów.

Jeśli szukasz kompleksowego przewodnika na temat projektowania własnych plakatów do użytku biznesowego lub osobistego, trafiłeś we właściwe miejsce! W tym artykule omówimy to, co najważniejsze.

Projekt i druk plakatów: rozmiar

Rozmiar plakatu będzie w dużej mierze zależał od dwóch czynników:

  • cel, któremu plakat będzie służył,
  • miejsce, w którym chcesz go umieścić.

Klasyczne wymiarowanie może być jednak mylące, ponieważ może odbiegać od standardowej skali wielkości.

Typowe wymiary plakatu

Jako punkt odniesienia, lepiej jak zwizualizujesz standardowy arkusz papieru do drukarki o wymiarach 21 x 30 cm. Ogólnie standardowy międzynarodowy rozmiar plakatu to 61 x 91 cm.

Plakat o najmniejszym rozmiarze nazywa się A3. Ten format e jest zwykle używany do ulotek, zawieszania się na ścianach lub tablicach ogłoszeń. Idealnie nadają się do minimalistycznych projektów z kilkoma słowami napisanymi dużą, odważną czcionką.

Następny rozmiar to plakat średniej wielkości, który jest nieco większy niż międzynarodowy standard A2. Jest to idealny rozmiar na druk plakatów, jeśli chcesz efektywnie promować nowy produkt lub wydarzenie, świetnie bowiem pasuje do witryny sklepowej.

Plakat 61 x 91 cm to plakat duży. Zainteresuj się drukiem plakatów w takim rozmiarze, jeśli naprawdę chcesz zwrócić uwagę na projekt. Ten rozmiar jest standardowym rozmiarem międzynarodowym. Jest to typowy rozmiar dla artystów muzycznych i firm rozrywkowych, którzy drukują plakaty promocyjne, które fani mogą kupić na imprezach lub w sklepach z plakatami. Łatwo też można znaleźć ramki dla tego standardowego rozmiaru plakatu.

Projekt i druk plakatów: materiał

Po wybraniu rozmiaru plakatu nadszedł czas, aby wybrać papier, na którym będzie wykonany druk plakatów. Odpowiednia decyzja jest oparta o czynniki, takie jak:

  • gramatura,
  • ilość,
  • koszt,
  • czasu trwania plakatu.

W zależności od drukarni, z której zamawiasz, możesz wybrać różne gramatury papieru. Gramatura papieru jest mierzona w gsm lub gramach na metr kwadratowy. Pomiar ten zależy od masy kartki papieru o wymiarach 1 metr na 1 metr. Pamiętaj, że nie jest to miarą grubości lub sztywności papieru, chociaż cięższe papiery są zwykle grubsze.

120-170 g / m2 to papier powszechnie używany do druku plakatów. Świetnie nadaje się również do drukowania ulotek. Prezentuje się dobrze pomimo niskiego kosztu. Postaw jednak na 200-300 g / m2, jeśli wygląd zamawianego plakatu ma jeszcze większe znaczenie. Plakat wydrukowany na takiej gramaturze prezentuje się solidnie, gdyż jest to papier gruby i mocny papier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.