19 czerwca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Nadawanie przesyłek firmowych – jak je uprościć?

2 min read
Mężczyzna pakuje przesyłkę

Mając firmę na głowie korzysta się z wszelkich możliwych sposobów, które mogłyby przyczynić się do uproszenia pracy. Czas zyskany dzięki wykorzystaniu takich opcji można wtedy wykorzystać na inne czynności lub na odpoczynek. Wiele ciekawych rozwiązań można wdrożyć prowadząc sprzedaż online, która wymaga wysyłania kilkudziesięciu lub nawet kilkuset paczek każdego dnia.

Umowa z firmą przesyłkową

Nawiązanie współpracy z firmą kurierską pozwoli zaoszczędzić i czas i pieniądze. Czas, dlatego że wiele platform oferuje na swoich stronach uproszczenia, które pozwalają na szybsze przesłanie danych adresatów, a w niektórych przypadkach same je pobierają – na przykład poprzez połączenie zamówienia ze stroną kuriera, dzięki czemu dane z formularza sklepu przesyłane są automatycznie do formularza nadania paczki. Umowa równoznaczna jest tez z oszczędnością pieniędzy, ponieważ firmy otrzymują rabaty i niższe ceny za nadanie paczek, które zależną są od ich ilości.

Uproszczenia na platformie przesyłkowej

Zamówienie kuriera jest dużo łatwiejsze w przypadku wybrania platformy Sendit, która oferuje szereg udogodnień dla biznesów małych i dużych. Jedną z nich jest hurtowe ładowanie danych z pliku csv. W ten sposób można nadać nawet 30 przesyłek w jednym takim zleceniu, bez konieczności wypełniania formularzy i wpisywania wszystkich informacji po kolei.

Innym udogodnieniem jest integracja z platformą sprzedażową Allegro.pl. Zalogowanie się na stronie internetowej Sendit danymi z Allegro i wejście w odpowiednią zakładkę pozwoli na dostęp do listy sprzedanych paczek i szybsze wysłanie ich do klientów.

Ciekawym rozwiązaniem, dzięki któremu można zaoszczędzić wiele czasu i przyspieszyć pracę jest Sendit API. Usługa sieciowa pozwala korzystać z platformy Sendit.pl we własnym systemie.

Dodatkowe udogodnienia

Podczas prowadzenia formy niezwykle istotny jest dobry kontakt z przewoźnikiem zarówno podczas zamawiania kuriera, jak i wtedy, gdy paczka jest w drodze. Wiele stron umożliwia śledzenie paczek, a więc miejsc, w których się znajdują w konkretnym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.