16 lipca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Metoda IVR – na czym polega?

2 min read
KObieta rzy laptope trzyma kare kredytową

Prowadzenie biznesu wymaga właściwego podejścia do klienta, który jest odbiorą produktów lub usług. Podstawą w tym przypadku jest komunikacja. To na niej buduje się relacje, wzajemny szacunek i zaufanie. Korzystając z nowoczesnych technologii można wspomagać się dodatkowymi metodami jak np. IVR.

IVR – zautomatyzowany kontakt z klientem

Metoda określana jako IVR (z ang. Interactive Voice Response) to zautomatyzowany system komunikacyjny niezbędny w kontakcie z klientem. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik, próbując dodzwonić się pod wskazany numer, zostanie połączony z odpowiednią osobą lub działem. Odbywa się to na podstawie krótkiej analizy problemu i automatycznych pytań, jakie są mu zadawane.

Samo rozwiązanie konkretnego zagadnienia to nie wszystko. Przy pomocy systemu IVR można także:

  • wybrać język rozmowy z konsultantem,
  • potwierdzić własną tożsamość,
  • uzyskać dostęp do wybranych informacji z bazy danych.

Branże, które korzystają z metody IVR

System komunikacji z klientem IVR jest charakterystyczny przede wszystkim dla telemarketingu i to z nim najbardziej się kojarzy. Jednak wraz z rozwojem nowoczesnych technologii i coraz bardziej otwartego podejścia do odbiorców usług czy produktów, korzystają z niego także inne obszary przemysłowe. Wśród nich znajduje się między innymi bankowość elektroniczna czy ogólnie pojęty e–commerce.

Płatności bezgotówkowe i system komunikacji IVR

Jedną z nowości technologicznych, która jest wyjątkowo ceniona przez klientów to opcja płatności bezgotówkowych przy użyciu IVR. Umożliwia to między innymi firma DotPay.

Na czym dokładnie polega taka operacja? Przedstawiciel platformy sprzedażowej kontaktuje się z klientem po wcześniejszej rejestracji przez panel IVR, co należy do obowiązków pracownika sklepu. Generuje się wówczas kod płatniczy, a w międzyczasie klient uzyskuje niezbędne dane na temat transakcji, które musi potwierdzić. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie danych karty płatniczej i realizacja płatności. Jest to pomocna metoda w momencie, kiedy kupujący nie ma dostępu do Internetu. Więcej na ten temat można znaleźć na https://www.dotpay.pl.

1 thought on “Metoda IVR – na czym polega?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.