24 czerwca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Kredyt 50/50 czyli samochód za połowę ceny na starcie

2 min read
Dacia

Nowe modele samochodów stojące za szybami salonu dealera kuszą nas wyglądem, osiągami i zainstalowaną technologią. Samochody te z perspektywy zwykłego Kowalskiego kosztują często krocie. Wielu kierowców nie jest w stanie odłożyć całej sumy pieniędzy na zakup nowego samochodu. Z pomocą przychodzi kredyt 50/50 dzięki któremu na starcie opłacamy tylko połowę wartości samochodu.

Artykuł partnerski

Studium przypadku

Posłużymy się przykładem na podstawie oferty RCI Banku współpracującego z producentem samochodów marki Dacia: https://www.daciafinansowanie.pl/kredyt-50/50. Załóżmy, że chcesz kupić w salonie nową Dacię Duster. Cena nowego pojazdu tej marki oscyluje w przedziale od 39.000 zł. aż do 76.000 zł. w zależności od wybranego pakietu wyposażenia. Decydując się na pakiet ze średniej półki zapłacimy zatem około 56.000 zł. Wystarczy, że przyszły nabywca posiada połowę tej ceny, aby nabyć Dacię Duster za pomocą finansowania kredytowego 50/50%. Zabiera swoje zaoszczędzone 28.000 i udaje się do salonu dealera po wymarzony samochód. Po roku czasu od zawarcia umowy, właściciel będzie musiał zapłacić jedyną ratę w wysokości drugiej połowy wartości samochodu wraz ze standardową opłatą przygotowawczą, a więc ok. 29.000 zł.

Czy to się opłaca?

Kredyty na samochody zaciągane u autoryzowanych partnerów producentów aut cieszą się dużą popularnością i wysokim poziomem zaufania. Opłacalność takiego kredytu nie zależy jednak często od samego kredytu, a od tego jak dopasujemy dane, finansowe rozwiązanie do własnych możliwości. Jeżeli teraz mamy trochę gotówki, i jesteśmy pewni, że spokojnie uzbieramy drugą część wartości samochodu w ciągu roku to najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie kredyt 50/50. W innych przypadkach, opłacalne mogą okazać się inne rozwiązania. Metod finansowania lepiej zatem szukać wśród autoryzowanych partnerów oraz dopasowywać je do własnej sytuacji i możliwości finansowych.

Dlaczego autoryzowany partner?

Przede wszystkim ze względu na to, że instytucja finansowa związana jest umową z producentem, co zobowiązuje ją do przejrzystych zasad udzielania i warunków kredytu. Dlaczego? Bo nadszarpnięte zaufanie do takiego banku, odbija się negatywnie na zaufaniu do producenta, a na to żaden światowy koncern samochodowy nie może sobie pozwolić. Zaufanie buduje się przecież długo, a stracić je można w ciągu chwili. Właśnie dlatego autoryzowani partnerzy finansowi producentów aut to najlepsza instytucja do finansowania zakupu samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.