16 lipca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Przelewy elektroniczne w sklepie internetowym – jak płacić jeszcze wygodniej?

2 min read
Zakupy przez komórkę

W sklepach internetowych kupujemy coraz częściej. Możemy wygodnie robić zakupy bez wychodzenia z dom – wystarczy tylko parę minut, aby znaleźć potrzebne nam produkty w sieci. Możemy zapłacić za nie również przelewem. Jak zrobić to wygodnie i bezpiecznie?

Artykuł partnerski

Dokonanie zapłaty za zakupy w sklepie internetowym wcale nie musi być bardzo trudne. Sprzedający najczęściej dają nam do dyspozycji kilka różnych metod zapłaty – z góry oraz za pobraniem, czyli przy doręczeniu paczki.

Płatność z góry pozwala nam najczęściej na zmniejszenie kosztów dostawy, ponieważ opłata za pobraniem jest droższa. Również niektóre sklepy nie oferują nam możliwości zapłaty za pobraniem, tylko z góry. Wtedy mamy trzy główne metody zapłaty – zwykły przelew na wskazane konto, płatność z użyciem karty albo systemy płatności internetowych.

Jeśli posiadamy konto bankowe on-line, możemy wykonać normalne przelewy elektroniczne, wpisując dane sprzedającego do formularza. Jest jednak wygodniejsze rozwiązanie – systemy płatności on-line. Dzięki nim możemy realizować przelewy elektroniczne oraz płatności kartami z wykorzystaniem firmy pośredniczącej. Nie oznacza to jednak wcale, że cała transakcja zabierze nam więcej czasu – wprost przeciwnie, ponieważ przelew będzie wtedy jeszcze szybciej u odbiorcy.

Przelewy elektroniczne z użyciem systemów płatności on-line są obecnie najwygodniejszą metodą zapłaty. Formularz przelewu jest wypełniany automatycznie, więc nie ma ryzyka popełnienia błędu. Naszym zadaniem jest tylko zalogowanie się na konto bankowe i potwierdzenie przelewu.

Pieniądze są także szybko przekazywane do odbiorcy, nawet jeśli jest to przelew wewnątrzbankowy – tradycyjnie dochodzi w ciągu 1-2 dni roboczych, natomiast przy systemach płatności jest dostarczany błyskawicznie. To również przyspiesza czas realizacji zamówienia – paczka może być przekazana do wysyłki jeszcze tego samego dnia.

Zatem jeśli robimy zakupy on-line, warto sprawdzić, czy nie oferuje on możliwości dokonania zapłaty przez system płatności on-line.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.