24 czerwca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Jak zadbać o dobrą reklamę wizualną firmy?

2 min read
napis marketing na szybie

Każda firma, która chce zaistnieć na rynku, doskonale zdaje sobie sprawę z potrzeby dobrego rozreklamowania swoich towarów lub usług. Najważniejsza w dzisiejszych czasach jest reklama internetowa, jednak nie można zapominać również o reklamie wizualnej, która zapada w pamięć potencjalnym klientom. Jak o nią zadbać i dlaczego jest ona tak ważna?

Dobre hasło reklamowe

Reklama na bilbordach to domena głównie dużych firm, które posiadają swoje punkty handlowe w pobliżu miejsca, w którym postawiony jest bilbord. Jest to doskonały, ale i stosunkowo drogi sposób na reklamę. Dodatkowo reklama na bilbordach musi być często zmieniana, gdyż potencjalni klienci oczekują nowości i innowacyjnych rozwiązań dostosowanych do obecnych trendów rynkowych. Co więcej, firma musi posiadać odpowiednie, przyciągające wzrok i słuch hasło reklamowe. Tego rodzaju hasła niektórych popularnych firm na stałe zagościł już w naszym codziennym słowniku. Hasło reklamowe, jak i sama oprawa wizualna reklamy, powinno być zmieniane stosunkowo często, tak aby móc bez większego problemu wpasować się w obecną modę. Niegdyś firmy przywiązywały się na stałe do danego hasła reklamowego, jednak dziś już nie jest to popularna praktyka.

Logo przyciągające wzrok

Inaczej jest w przypadku logo firmowego, które na stałe związane jest z danym przedsiębiorstwem. Oczywiście mogą w nim zachodzić drobne zmiany czy korekty, jednak raz skojarzone z daną firmą logo pozostaje z nią zwykle na zawsze. Dlatego też projektowanie logo firmy powinno powierzyć się osobom, które są profesjonalistami w swoim fachu. Chodzi tutaj przede wszystkim o pracowników agencji reklamowych, którzy doskonale potrafią przyciągnąć klienta za pomocą prostych trików. Logo powinno z jednej strony oddawać charakter firmy, jednak z drugiej strony być niejako ponadczasowe. Logo powinno zostać również zastrzeżone przez spółkę, tak aby nie zostało skopiowane przez inną firmę. Niestety, takie przypadki mają miejsce, dlatego lepiej zabezpieczyć się przed nimi na czas.

Psychologia umysłu

Dlaczego logo firmowe i hasło reklamowe na bilbordach czy banerach reklamowych jest tak ważne? Otóż działa ono na psychikę potencjalnego klienta. Zapamiętuje on firmę poprzez jej wizualne przedstawienie, dzięki czemu przy kolejnych zakupach może sięgnąć po te same produkty, nawet jeśli nie pamięta nazwy firmy. Reklama tego rodzaju ma szczególne znaczenie w przypadku, gdy firma prowadzi sprzedaż stacjonarną produktów, bez względu na to, w jakiej branży działa.

1 thought on “Jak zadbać o dobrą reklamę wizualną firmy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.