24 czerwca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Dlaczego trading online jest tak popularny?

3 min read
Mężczyzna uczy się inwestowania

Inwestowanie w akcje spółek notowanych na światowych giełdach nierozłącznie kojarzy nam się z obrazem zatłoczonego parkietu, na którym wszyscy przekrzykują się, a emocje sięgają zenitu. Dzisiaj trading wygląda nieco inaczej a największe – wielomilionowe transakcje wpływające na ruchy cenowe instrumentów finansowych realizowane są niejednokrotnie w zaciszu domowym. Dlaczego online trading, dostępny praktycznie dla każdego z nas jest tak popularny? Sprawdzamy.

Niska bariera wejścia nawet dla początkujących inwestorów

Zacznijmy od tego, co stanowi największą zaletę online tradingu. Niska bariera wejścia, która obecnie pozwala praktycznie każdemu z nas stanąć w szranki z największymi inwestorami na świecie. Chodzi nam tu przede wszystkim o wartość depozytu, który jest potrzebny do inwestowania – ten może wynosić zaledwie kilkaset złotych.

Właśnie tyle potrzeba, by rozpocząć przygodę z inwestowaniem w akcje, ETF czy waluty. Oczywiście warto mieć świadomość, że z kapitałem w wysokości tysiąca złotych nie staniemy się od razu milionerami, jednak nie o to chodzi – możemy uczyć się, tworzyć pierwsze plany inwestowania i poznawać różne instrumenty finansowe. Nie potrzebujemy do tego całych oszczędności życia. Ta ogromna zaleta inwestowania online sprawia, że coraz więcej osób nigdy niezwiązanych z tradingiem postanawia przynajmniej sprawdzić, czy jest to aktywność dla nich.

Błyskawiczne formalności

Czy zakładanie rachunku inwestycyjnego wiąże się z dużą liczbą formalności? Na pierwszy rzut oka tak nam się z pewnością wydaje. Wnioski, rejestracje, oświadczenia, profilowanie i wiele więcej. Na szczęście czasy wszechobecnej papierologii już za nami, a nierzadko założenie konta inwestycyjnego ogranicza się do wypełnienia jednego wniosku online.

Chcemy założyć konto u brokera? Wybraliśmy odpowiedniego dostawcę usług? A zatem prawdopodobnie konto będzie w pełni aktywne już następnego dnia. Oczywiście wszystko dzieje się szybko, ale także bezpiecznie. By zapewnić inwestorom odpowiednie warunki bezpieczeństwa, już na etapie rejestracji u brokera Saxo będziemy poproszeni o potwierdzenie tożsamości z pomocą dowodu tożsamości. Cały proces jednak przebiega niezwykle szybko i każdy z nas bezproblemowo rozpocznie swoje pierwsze inwestycje w zaciszu domowym szybciej, niż kiedykolwiek wcześniej było to możliwe.

Inwestowanie bez wychodzenia z domu

Co możemy traktować jako największą zaletę inwestowania online? Ogromną wygodę i komfort, która wynika z braku przymusu wychodzenia z domu. Tak naprawdę inwestować możemy wszędzie – w domu, w pociągu, na wakacjach – wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do internetu i ochotę na weryfikację sytuacji na rynku.

Nie da się jednak przecenić tego komfortu psychicznego, który pojawia się za każdym razem, gdy jedyne czego nam potrzeba do sprawdzenia sytuacji na rynku, to uruchomienie laptopa. Tak wygodne inwestowanie jest dzisiaj dostępne dla wszystkich.

Czy jednak inwestowanie w domu może być efektywne i skuteczne? Oczywiście, że tak, zważywszy na to, że wszystkie niezbędne do tego zasoby również uzyskamy bez problemu, nie wychodząc z domu. Analizy eksperckie online, narzędzia ułatwiające przewidywanie zachowania rynku i wiele więcej – to wszystko sprawia, że online trading to strzał w dziesiątkę dla każdego z nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.