24 czerwca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Ubezpieczenie na życie. Zanim zdecydujesz się na zawarcie polisy ubezpieczeniowej

2 min read
Czteroosobowa rodzina ma ubezpieczenie na życie

Niezdolność do pracy po nieszczęśliwym wypadku lub w wyniku poważnej choroby to wydarzenia, które powodują, że świat z dnia na dzień się zmienia. W takiej trudnej sytuacji z pomocą przychodzi ubezpieczenie na życie. Polisa umożliwi otrzymanie świadczenia, które zapewni m.in. wsparcie finansowe w momencie utraty ważnego lub jedynego źródła dochodu. W jakich jeszcze sytuacjach może się przydać polisa na życie?

Sytuacje, w których może przydać się ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie to nie tylko finansowe wsparcie dla najbliższych po naszej śmierci. Sprowadzanie funkcji takiej polisy tylko do tego zdarzenia nie pokazuje nam wielu możliwości, które się za nią kryją. Z polisy na życie można skorzystać w przeróżnych sytuacjach związanych z konsekwencjami nieszczęśliwego wypadku czy w momencie poważnego zachorowania.

Poważne zachorowanie czy zdiagnozowanie choroby nowotworowej to kolejne zdarzenia, które z dnia na dzień mogą zmienić nasze dotychczasowe życie i postawić szereg znaków zapytania na temat przyszłości. Również w kontekście takich sytuacji warto mieć w zanadrzu polisę na życie z szerokim zakresem ochrony i z sumami ubezpieczenia pozwalającymi na poradzenie sobie w danej sytuacji.

Ubezpieczenie na życie jako zabezpieczenie kredytu

Ubezpieczenie na życie to m.in. finansowe zabezpieczenie najbliższych na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. Taki cel przyświeca nam np. w przypadku posiadania kredytu hipotecznego. Zawieramy wtedy polisę na życie, aby po śmierci umożliwić najbliższej osobie spłatę lub przynajmniej częściową spłatę wspólnego zadłużenia. Często takie ubezpieczenie oferowane jest przez bank w momencie zawierania umowy kredytowej. Najlepiej zestawić sobie taką ofertę z ubezpieczeniem znalezionym na własną rękę i wtedy podjąć decyzję o wyborze polisy. Kredyt hipoteczny i zabezpieczenie najbliższych na trudno do przewidzenia przyszłość to nie jedyny powód zawarcia polisy. Polisa na życie może się przydać także w innych sytuacjach, w czasie życia ubezpieczonej osoby.

Ubezpieczenie na dożycie – co to takiego?

Na rynku możesz znaleźć wiele rodzajów ubezpieczeń na życie. Umowy ubezpieczenia mogą być terminowe i bezterminowe.  Warto przy tej okazji wspomnieć o ubezpieczeniu na życie i dożycie, które jest ubezpieczeniem terminowym, gwarantującym wypłatę dwóch rodzajów świadczeń – ubezpieczony otrzymuje wypłatę świadczenia po dożyciu do określonego wieku (końca okresu ubezpieczenia), a w przypadku jego śmierci w okresie ubezpieczenia, świadczenie otrzymuje wskazana przez niego osoba uposażona.

Takie rozwiązanie wybierane jest m.in. przez osoby, które chciałyby się zabezpieczyć na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń w przyszłości lub po prostu zwiększyć swoje finansowe możliwości w okresie, w którym nie będą już aktywne zawodowo (np. w czasie emerytury). Taka forma ubezpieczenia na życie stanowi więc sposób na gromadzenie kapitału na przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.