16 lipca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

System RCP w firmie produkcyjnej – jakie są jego zalety?

3 min read
mężczyzna w firmie produkcyjnej

Rejestrowanie czasu pracowników to jeden z podstawowych obowiązków jakie nakłada polskie prawo na pracodawców. O ile dla firm działających w modelu 8-16 nie jest to wielkie wyzwanie, o tyle dla firm produkcyjnych kwestia staje się znacznie bardziej skomplikowana. Coraz częściej przedsiębiorstwa odchodzą od papierowych list na rzecz nowoczesnych i wygodnych systemów RCP. Ułatwiają one nie tylko rozliczanie czasu pracy – posiadają inne przydatne zakładom produkcyjnym rozwiązania. Sprawdź jakie!

System RCP – co to jest?

RCP jest to narzędzie umożliwiające monitorowanie czasu pracy online. Zaskakuje użytkowników prostotą i precyzją w kontroli czasu pracy oraz jego ewidencjonowania. Pozwala na rejestrowanie spóźnień, nieobecności i nadgodzin oraz ułatwia rozliczanie czasu pracy. Co równie ważne, dostarcza wiedzy niezbędnej do określenia rzeczywistej wydajności pracowników produkcyjnych na swoich stanowiskach oraz informacji niezbędnych do motywowania pracowników. Decydując się na moduł RCP możesz niezwykle łatwo zastąpić półki uginające się pod ciężarem okazałych segregatorów z dokumentacją na rzecz przyjaznego użytkownikowi interfejsu, do którego masz dostęp z dowolnego miejsca i urządzenia z Internetem.

Zalety wdrożenia systemu rozliczania czasu pracy (RCP)

System RCP od OptiMES to kompletne rozwiązanie, które ułatwi zarządzanie i kontrolę nad zasobami i wydajnością pracy. Jego główne funkcjonalności to:

1. Karty pracy

System ułatwia wewnętrzny przepływ informacji i ogranicza niepotrzebne spory kompetencyjne- korzystając z panelu meldunkowego lub wydrukowanych kart pracy szybko i bez nieporozumień przydzielisz pracownikom zadania. Przekazywane w ten sposób informacje są spójne, kompleksowe i w każdej chwili dostępne do wglądu dla osób zainteresowanych- uporządkowane instrukcje, rysunku i inne potrzebne pliki ułatwiają i przyspieszają pracę.

2. Bezbłędne rozliczenie czasu pracy i surowców

Z programem RCP automatycznie rozliczysz czas i surowce zużyte na konkretne zadania produkcyjne, tym samym zwiększając kontrolę nad kosztami w tym zakresie. Otrzymasz wyczerpujące raporty generowane w czasie rzeczywistym i uwzględniające kontekst historyczny- dzięki temu możesz porównać pracowników i modyfikować normatywy.

3. Integracja z system wejść/wyjść

System RCP  daje użytkownikom wiele możliwości Panel meldunkowy OptiMES może być wykorzystywany jako system wejść/wyjść lub – jeśli wolisz – możesz moduł RCP zintegrować z popularnymi na rynku systemami zewnętrznymi tj.np. Siemens.

4. Statusy obecności

Moduł RCP dostarcza Ci bieżących danych o tym kto, gdzie i z jakim postępem wykonuje określone zadania. Co istotne, pozwala to określić kto jest najbardziej wydajny w ramach danej czynności i tak przydzielać zadania, aby połączyć maksymalną efektywność pracy z satysfakcją i preferencjami pracowników.

System RCP od OptiMES umożliwi Ci skuteczne przydział zasobów ludzkich do zadań i ułatwi kontrolę kosztów pracy i zużycia  materiałów. Mając wiedzę o tym ile pracownicy rzeczywiście spędzają na stanowiskach, a ile na czynnościach nie wnoszących wartości dodanej, możesz lepiej zaplanować działania uświadamiające i narzędzia motywujące kadrę. Przekonaj się jak bardzo RCP system od OptiMES może ułatwić rozliczanie czasu pracy online w Twojej fabryce!

1 thought on “System RCP w firmie produkcyjnej – jakie są jego zalety?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.