16 lipca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Jak zwiększać zasięgi na Instagramie w 2021 roku

3 min read
social media

Artykuł sponsorowany.

Instagram to aplikacja, która umożliwia publikowanie zdjęć i grafik. Przedstawiane obrazki mogą zostać opatrzone odpowiednimi hashtagami, czyli oznaczeniami odnoszącymi się bezpośrednio do ich zawartości lub jakiejkolwiek koneksji z tym, co chciał przedstawić autor. Dzisiaj jest to również potężne narzędzie reklamowe pozwalające producentom na dotarcie ze swoją ofertą praktycznie do dowolnie wybranej grupy osób, co znacząco ułatwiają influencerzy – czyli osoby sławne w przestrzeni internetowej, a do tego lubiane przez internautów. Jednak, aby zwiększyć grono odbiorców, zazwyczaj publikowanie zdjęć to jeszcze za mało. Co zrobić, by zasięgi na Instagramie poszybowały w górę?

Lokalizuj

Szerzej nie zawsze znaczy lepiej. Zdjęcia, które nie są opatrzone oznaczeniem lokalizacji mogą z jednej strony zyskać niemałą popularność, ale z drugiej… prawdopodobnie nie trafią do osób, które mogłyby z definicji być nimi zainteresowane. Oznaczenie miasta, wyjątkowego budynku, znakomitej restauracji czy miejsca, w którym po prostu można doskonale odpocząć, może wyznaczyć kompletnie nowy trend i przyciągnąć uwagę odbiorców. Dotarcie do sprecyzowanej grupy odbiorców – na przykład mieszkańców danego miasta – może przynieść niespodziewanie dobre efekty w kwestii zdobywania popularności.

Publikuj systematycznie

Wiele mówi się o konieczności praktykowania stałych pór spożywania posiłków. Tę samą zasadę można odnieść do publikacji na Instagramie. Odbiorcy wbrew pozorom lubią systematyczność. O określonych godzinach oczekują kolejnych wpisów i zdjęć. Właściwe pory zostały wypracowane w drodze licznych ankiet i badań przeprowadzanych wśród internautów. Najlepsze godziny w zależności od źródła to dziesiąta, szesnasta lub dwudziesta.

Nie zapomnij o sekcji biograficznej

W opisie biograficznym na „okładce” Twojego profilu na Instagramie warto umieścić jeden stały link – być może nawet referencyjny – do prowadzonej przez Ciebie strony internetowej (lub bloga). Informacje o ważności wchodzenia w ten link powinny być umieszczane w treściach kolejnych publikacji, by odbiorcy wiedzieli, że warto go odwiedzać. Jeśli odpowiednio to poprowadzisz, procedura w niedługim czasie przełoży się na wymierne zyski.

Pamiętaj o emotikonach i hashtagach

Wszyscy wiedzą o ważności umieszczania we wpisach tematycznych hashtagów, czyli oznaczeń nawiązujących do tego, co jest zawarte w publikacji – na zdjęciu lub w tekście. Ale czy spodziewałeś się, że emotikony również mogą mieć wpływ na zasięgi? W drodze badań okazało się, że posty ze wstawionymi emotikonkami cieszą się większą popularnością i mogą spotkać się ze znacznie lepszymi reakcjami.

Zwiększ zasięgi z Tears Of Joy

Chcesz, aby Twoja kampania nabrała tempa i dotarła do szerokiego grona odbiorców, ale wciąż nie możesz uporać się z różnymi przeszkodami? Pomożemy! Odwiedź stronę https://tearsofjoy.pl/uslugi/social-media-marketing i zobacz, co możemy zrobić dla Twojego profilu na Instagramie. Nie czekaj i zwiększ zasięgi już dzisiaj!

1 thought on “Jak zwiększać zasięgi na Instagramie w 2021 roku

  1. Dobrze, że znalazłem informacje na ten temat, bo od jakiegoś czasu moje zasięgi na tej stronie bardzo spadły i nie do końca wiedziałem dlaczego i co mam zrobić, żeby to poprawić. Oby pomogło! 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.