24 czerwca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Rośliny wieloletnie na balkony i tarasy

2 min read
Rośliny na balkonie

Obsadzenie tarasów nie musi być corocznie zmieniane. Ładne aranżacje można wykonać na tarasach i balkonach za pomocą roślin wieloletnich.

Ogrodzenie tarasu

Ogrodzenie tarasu to bardzo ważna rzecz. Warto wykorzystać do tego celu krzewy czy niskie drzewa. Idealnie nadają się do tego tuje jako zimozielony żywopłot. Dobrą opcją będą niskie odmiany do 1 m wysokości takie jak Thuja Aurea Nana czy Amber GLow.

Kwitnące rośliny w doniczkach

W doniczkach warto mieć stałe kwiatki, które mają tą przewagę, że rosną cały czas. Trzeba im poświęcić trochę czasu. Za to odwdzięczą się nam pięknym wyglądem. Można tak sadzic w pojemnikach róże okrywowe. Równie korzystnie i interesujące są także róże na pniu.

Niskie rośliny na balkony i tarasy

Małe rośliny to jedne z najlepszych ozdób balkonu. Idealne na lata będą odpowiednie rośliny na dane miejsca.

Na słoneczne miejsca

To będzie lawenda, kolejnym z ładnych roślin to jest dzwonek dalmatyński. Ładnie będzie wyglądać jesienią kwitnące astry. Jak dodamy im do towarzystwa pomarańczową dynię, w ten sposób utworzymy piękny, jesienny zestaw.

Do półcienia

Jeśli przez część dnia nasz balkon jest w cieniu, możemy także mieć ładne i zgrane układy kwiatów. Pięknym kwiatkiem wiosennym będzie dąbrówka rozłogowa. Posadzona w pojemniku ślicznie się rozrasta. Warto zainwestować w odmianę o kolorowych liściach, po przekwitnięciu ozdobą są jej liście.

Nowocześnie

Do nowoczesnych założeń architektonicznych pasują niskie odmiany tui oraz innych zimozielonych iglaków, które nie osiągają zbyt dużych rozmiarów. Ciekawie wygląda też połączenie iglaków z drzewkami kolumnowymi. Szczególnie jesienią, kiedy pojawiają się na nich owoce.

Awangarda

Bardzo ładnie wyglądają nietypowe rośliny, które uda nam się zaadoptować na balkony czy tarasy. Najlepsze będą te o niezbyt głębokim systemie korzeniowym, jeśli sadzić je mamy do doniczek. Dobrym pomysłem będzie na przykład wsadzenie borówki amerykańskiej, która nie wymaga głębokich pojemników.

Na obsadzonym roślinami balkonie bardzo przyjemnie spędza się czas. Wydzielając różne substancje rośliny wpływają na nas. Odkażają powietrze, oczyszczają je z pyłów jak i nawilżają je. O wiele lepiej odpoczywa się wśród zieleni.

1 thought on “Rośliny wieloletnie na balkony i tarasy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.