19 czerwca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Co to jest wakeboard

2 min read
Wakeboard

Zbliża się ciepła pora roku i już za chwile będziemy się zastanawiać nad tym jak spędzić urlop. Warto poszukać ciekawych miejsc i atrakcji, gdzie możemy doznać trochę wrażeń czy adrenaliny. Tego ostatniego z pewnością dostarczy nam wakeboard.

Wakeboard

Wakeboard jest to stosunkowo nowy sport wodny. Ewoluował w latach 90-tych ze snowboardu. Tak faktycznie łączy w sobie cechy wspólne z kilku innych dyscyplin wodnych, jak kitesurfing czy narty wodne.

Sport ten polega na pływaniu po powierzchni wody na specjalnej desce. Rider trzyma się liny ciągniętej przez wyciąg albo łódź motorową i płynie po wodzie. W trakcie przejazdu można wykonywać wiele trików. Dla zaawansowanych w wakeparkach montuje się pływające przeszkody, po których można skakać.

Sprzęt

Aby móc wypłynąć na szerokie wody w wakeparku konieczny jest sprzęt:

  • deska;
  • kamizelka wypornościowa;

Zazwyczaj można to wszystko wypożyczyć na miejscu. Bo jak ktoś chce spróbować i jedzie pierwszy raz, to trudno by mu było dobrać i kupić potrzebny sprzęt. A jak już sport przypadnie nam do gustu to bez problemu będziemy mogli zaopatrzyć się w wake shopie.

Gdzie pływamy

Zazwyczaj do pływania są wyznaczone specjalne strefy. Dotyczy to oczywiście pływania za łodzią motorową. Na zbiornikach gdzie jest to wykluczone montuje się wyciągi, które ciągną Riderów po wodzie.

Poza tym zazwyczaj mamy też oprócz wyciągu do wakeboardu bogate zaplecze. Gdzie możemy wypocząć i spędzić czas na leniuchowaniu. Często są też place zabaw, gdzie najmłodsi mogą się bawić do woli. Miło i przyjemnie możemy spędzić czas z rodziną na terenie takiego wakeparku.

Jak pływać na wakeboardzie

Mimo tego, że jest to sport łatwy do opanowania trzeba mieć kondycję. Ogólnie utrzymanie ciała w dobrej formie jest też korzystne dla zdrowia. Ale zarówno dzieci jak i starsi opanowują pływanie na wakeboardzie bez większego problemu.

Na pierwszy raz warto umówić się z instruktorem na lekcję, podpowie  nam w jaki sposób utrzymać równowagę, jak wykonywać proste manewry. Później będzie nam łatwiej pokonywać następne poziomy umiejętności. Na początek najlepszy będzie jakiś mniejszy wakepark gdzie nie będzie dużych tłumów i bardziej luźna i swobodna atmosfera. Także wybór sprzętu nie jest bez znaczenia, bo często od dobrego dopasowania deski zależy nasz komfort jazdy.

Artykuł powstał dzięki pomocy WhereToWake.com – System Rezerwacji Wakeparków.

1 thought on “Co to jest wakeboard

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.