16 lipca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Jak wygląda robotyzacja procesów logistycznych?

2 min read
Mężżczyźni zajmujący się robotyzacją procesów logistycznych

Branża logistyczna wymaga bardzo dużej dokładności, dlatego robotyzacja procesów logistycznych jest przyszłościowym sposobem na unowocześnienie transportu. Obecny wzrost rynku e-commerce sprawia, że wysyłanych jest coraz więcej paczek, dlatego usprawnienie systemu zamawiania i wysyłki może pomóc wielu firmom w szybszym rozwoju.

Na czym polega robotyzacja procesów logistycznych?

Magazyn jest głównym miejscem pracy firm logistycznych, w tym kurierskich, dlatego częściowa lub pełna robotyzacja procesów logistycznych pozwala na pracę na wysokim poziomie nawet przez całą dobę. Najważniejszym czynnikiem przemawiającym za robotyzacją procesów logistycznych jest wyeliminowanie błędów podczas liczenia towaru oraz pakowania zamówień. Paczki są sprawdzane przez system oraz nadawane są im kody, dzięki czemu znamy dokładną ilość towaru i możemy ją zapakować na odpowiedni transport.

Wszystkie czynności związane z liczeniem zamówień, czy układaniem paczek będą nadzorowane przez roboty, co nie tylko zmniejszy zapotrzebowanie na wykwalifikowany personel, ale również da lepszą wydajność. Roboty w przeciwieństwie do ludzi mogą pracować non stop przez dwie lub trzy zmiany. To ważny krok w rozwoju logistyki, ponieważ obecne prawo nie pozwala na pracę jednego pracownika przez więcej niż 12 godzin dziennie.

Nowoczesna robotyzacja procesów logistycznych

Nowoczesna robotyzacja procesów logistycznych polega na pracy robotów kompletujących zamówienia oraz układających towar na półkach w magazynach. Dzięki takim innowacjom zmniejszy się zapotrzebowanie na osoby z uprawnieniami na wózki widłowe, jednak ryzyko ewentualnych strat w towarze – wzrośnie. W nowoczesnych przedsiębiorstwach wykorzystywane są także roboty do bardziej niebezpiecznych zadań, jak przenoszenie kilku palet z towarem na raz, co zmniejsza niebezpieczeństwo wypadków z udziałem ludzi. Dodatkowo roboty zliczają towar oraz magazynują dane, które są przechwytywane przez system w celu dokładnego liczenia jego ilości.

1 thought on “Jak wygląda robotyzacja procesów logistycznych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.