24 czerwca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Jak przygotować się do jazdy na hulajnodze elektrycznej, aby czerpać jak najwięcej przyjemności?

3 min read
Jazda na hulajnodze elektrycznej.

Hulajnoga elektryczna to nowoczesny środek transportu, który śmiało może zastąpić rower. Jazda tym pojazdem nie jest zadaniem trudnym, a dostarcza przy okazji wielu emocji. Aby jednak poruszać się nią bezpiecznie, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Zapoznaj się z przepisami

Przepisy przez długi czas nie określały zasad poruszania się na hulajnodze elektrycznej. Nie wiadomo było, jak traktować te pojazdy. Jeszcze do niedawna osoby, jeżdżące hulajnogami elektrycznymi, były stawiane na równi z pieszymi. To oznaczało, że mogły poruszać się tylko po chodnikach. Jednak przepisy te okazały się nieadekwatne do prędkości hulajnóg elektrycznych, które potrafią się rozpędzić do 25 km/h. Osoba, poruszająca się taką hulajnogą, stanowiła zatem zagrożenie dla pozostałych użytkowników. Po wielu miesiącach prac hulajnogi elektryczne uznano za UTO (Urządzenie Transportu Osobistego). Użytkowników tych pojazdów obowiązują obecnie przepisy ruchu drogowego. Zaktualizowane zasady zabraniają korzystania z hulajnóg dzieciom poniżej 10. roku życia. Starsze dzieci mogą się nimi poruszać pod warunkiem, że posiadają kartę rowerową. Kierujący hulajnogą nie ma obowiązku zakładania kasku, ale warto to zrobić dla własnego bezpieczeństwa. Należy pamiętać o tym, że hulajnogą elektryczną może poruszać się tylko jedna osoba.

O tym pamiętaj podczas jazdy hulajnogą elektryczną

Podobnie jak w przypadku każdego nowego pojazdu, warto najpierw przeprowadzić jazdę próbną i wyczuć hulajnogę. Trzeba zwrócić uwagę na drogę hamowania oraz stabilność pojazdu na różnego typu przeszkodach. Należy omijać wszelkiego rodzaju krawężniki oraz studzienki kanalizacyjne, ponieważ bliskie spotkanie z nimi może okazać się wyjątkowo nieprzyjemne. W dochodzeniu do wprawy obowiązuje taka sama zasada, jak w innych pojazdach – doświadczenie w jeździe na hulajnogach elektrycznych zdobywa się dzięki praktyce.

Jak wybrać najlepszą hulajnogę elektryczną?

W sprzedaży do dyspozycji klientów jest wiele modeli hulajnóg elektrycznych (https://techwish.pl/26-hulajnogi-elektryczne). Najważniejszymi kwestiami, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem, są: zasięg, konstrukcja i cena. Maksymalny zasięg urządzenia determinuje długość podróży. Na dłuższe wycieczki polecane są pojazdy o zasięgu co najmniej 20 km, które umożliwią swobodną jazdę po mieście. Szybkość dotarcia do celu za pomocą hulajnogi elektrycznej zależy od maksymalnej prędkości pojazdu. Standardowe hulajnogi powinny osiągać prędkość 20 km/h. Kolejną istotną kwestią przy zakupie hulajnogi jest czas jej ładowania – im krótszy, tym lepiej. Uzależniony jest on od mocy silnika pojazdu. Jeżeli hulajnoga elektryczna ma być jedynym środkiem transportu, to warto zadbać o solidne 8-calowe koła. Jeśli chodzi o cenę zakupu, to determinują ją dodatkowe funkcjonalności hulajnogi. Najtańsze modele można już kupić za ok. 600 zł, jednak produkty z górnej półki przekraczają wartość 1000 zł. Najlepiej wybrać hulajnogę, która posiada:

– wyświetlacz wysokiej jakości,

– światła, zapewniające widoczność po zmroku,

– sprawne hamulce,

– opcję złożenia, ułatwiającą transport.

1 thought on “Jak przygotować się do jazdy na hulajnodze elektrycznej, aby czerpać jak najwięcej przyjemności?

  1. Ja nigdy się nie mogłem przełamać, żeby pojeździć na takiej hulajnodze. Chyba nie wszystko już jest dla mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.