24 czerwca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Idą święta – sprawdź, jak szybko i bezpiecznie przelać pieniądze do Polski!

4 min read
książka obok herbata i słodki ciastka

Ponad 3 miliardy złotych – tyle pieniędzy, według wyliczeń NBP, co roku wysyłają do Polski emigranci żyjący na Wyspach Brytyjskich. Gros tych środków płynie do kraju w grudniu, czyli tuż przed Bożym Narodzeniem. Rodacy, którzy z różnych powodów nie mogą wrócić do ojczyzny na święta, wspierają finansowo swoich bliskich w tym kosztownym okresie lub po prostu traktują przelew w kategorii prezentu gwiazdkowego. Tegoroczne święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego warto już teraz wiedzieć, jak szybko i bezpiecznie przelać pieniądze do Polski z UK.

Lepiej nie zwlekaj

W zglobalizowanym, przepełnionym technologiami świecie mogłoby się wydawać, że szybkie przelanie pieniędzy do Polski na święta jest banalnie proste. I tak rzeczywiście jest, choć jednego nadal nie możemy „przeskoczyć”: czasu. Ma on szczególnie duże znaczenie w okresie świątecznym, kiedy to prawie cała Europa udaje się na krótkie urlopy.

Realizacja przelewu w czasie świąt jest w zasadzie wykluczona. Nie pracują wtedy ani banki, ani prywatne firmy pośredniczące w przesyłaniu pieniędzy. Trzeba o tym koniecznie pamiętać, aby nie dopuścić do sytuacji, w której prezent świąteczny czy wsparcie finansowe dla rodziny w Polsce okaże się przysłowiową musztardą po obiedzie.

Kiedy zlecić przelew z UK do Polski, aby pieniądze dotarły przed świętami?

Wszystko zależy tutaj od tego, z jakiej usługi planujesz skorzystać. Jeśli jest to klasyczny bank, to radzimy wykazać się daleko idącą przezornością. Standardowy przelew z UK do Polski potrafi „iść” nawet 3-5 dni roboczych. Pamiętaj również, że polskie banki nie działają 25 i 26 grudnia (w Polsce są to dni ustawowo wolne), a w Wigilię czas ich pracy zwyczajowo zostaje skrócony. Z kolei w UK tzw. bank holidays przypadają na 25 grudnia (w 2020 roku jest to piątek) oraz 28 grudnia (poniedziałek).

Hipotetycznie więc może się okazać, że jeśli zlecisz przelew bankowy do Polski 21 grudnia, czyli w poniedziałek, to pomimo sporego buforu czasowego pieniądze i tak nie dotrą na czas! Mamy nadzieję, że w tym momencie uchroniliśmy Cię przed popełnieniem sporej gafy.

Zaspałeś z wysłaniem pieniędzy rodzinie? Pomoże Ci EasySend  

Przelewy z UK do Polski można zlecać nie tylko za pośrednictwem banków. Coraz popularniejszą alternatywą dla nich są fintechy, czyli prywatne firmy pośredniczące w realizacji przelewów międzynarodowych – takie, jak EasySend.

https://www.easysend.pl/przelewy-z-uk-do-polski umożliwia przesłanie pieniędzy do Polski dosłownie na ostatnią chwilę, co w okresie przedświątecznym jest na wagę złota. Do wyboru masz trzy warianty:

  • przelew FAST – z realizacją kolejnego dnia roboczego,
  • przelew SuperFAST – z realizacją nawet w 10 minut (w przypadku zlecenia i opłacenia w dniu roboczym między 8 a 18 czasu polskiego),
  • przelew z odbiorem pieniędzy na poczcie – również realizowany nawet w 10 minut przy spełnieniu opisanych wyżej warunków. To bardzo wygodna opcja zwłaszcza w przypadku chęci przesłania pieniędzy np. dziadkom czy rodzicom w podeszłym wieku niekorzystającym z bankowości.

Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz mieć pewność, iż pieniądze dotrą do Polski przed świętami, musisz zlecić przelew w EasySend najpóźniej 23 grudnia. Przelewy FAST zlecone 24 grudnia zostaną zrealizowane dopiero 29 grudnia z uwagi na tegoroczny układ dni świątecznych i weekend. Jeśli planujesz wysłać środki za granicę dopiero w Wigilię, koniecznie wybierz opcję SuperFAST. Weź pod uwagę, że placówki Poczty Polskiej tego dnia również mogą działać krócej niż zwykle.

Dodatkowo czas realizacji pierwszego przelewu może się delikatnie wydłużyć z uwagi na konieczność przeprowadzenia dodatkowej weryfikacji klienta, wymaganej przepisami prawa. Jeśli więc zamierzasz skorzystać z usługi EasySend po raz pierwszy, to dla bezpieczeństwa zleć przelew do Polski na święta najpóźniej 22 grudnia – będziesz mieć wówczas pewność, że pieniądze dotrą na czas, a dodatkowo zaoszczędzisz sporo na prowizjach bankowych (pierwszy przelew FAST jest zawsze za 0 zł).

Za pośrednictwem EasySend wyślesz pieniądze z UK do Polski, ale i w odwrotnym kierunku. Mieszkasz w innym kraju? EasySend działa już na kilkudziesięciu rynkach, w tym w Niemczech, Holandii (Niderlandach), Szwecji, Norwegii, Irlandii czy na Ukrainie.

Przelew do Polski na święta łatwo zlecisz też z poziomu aplikacji mobilnej EasySend, która jest całkowicie darmowa, a przy tym daje dostęp do bieżących kursów walut oraz atrakcyjnych promocji, m.in. kodów na darmowe przelewy.

1 thought on “Idą święta – sprawdź, jak szybko i bezpiecznie przelać pieniądze do Polski!

  1. Mieszkając chwile na Wyspach, miewałem sytuacje gdzie pieniądze nie były na czas dla moich bliskich. Dobrze znaleźć takie informacje, bo kto wie, może się jeszcze kiedyś przydadzą. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.