17 kwietnia 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Chcesz oferować w Allegro wysyłkę przez paczkomaty? Sprawdź, czy spełniasz warunki.

3 min read
Paczka z przesyłką

Allegro Paczkomaty 24/7 InPost jest usługą przeznaczoną dla sprzedawców oferujących swoje produkty na portalu aukcyjnym Allegro. Transakcja taka jest możliwa tylko dla Allegrowiczów spełniających kilka warunków, z którymi zapoznają się Państwo poniżej.

Jakie warunki muszą zostać spełnione, by móc korzystać z oferty paczkomatowej?

Allegrowicz, chcący wysyłać swoje produkty za pośrednictwem paczkomatów, musi spełnić określone w regulaminach warunki – regulaminie sprzedaży na Allegro oraz regulaminie głównym, który znajdziemy na stronie internetowej firmy InPost. Regulaminy dotyczą m.in. zawartości przesyłki, jej wagi, wymiarów, wyrażenia zgody na przetwarzanie danych oraz opłat za wysyłkę. Szczegółowo opisane wytyczne, dotyczące możliwości wysyłania paczek znaleźć możemy również w Ustawie zawartej w Dz.U. 2012 poz. 1529, z późn. zm., dalej jako „Prawo Pocztowe” z dn. 23.11.2012 r.

Czego nie może zawierać przesyłka?

Paczka nie może zawierać przedmiotów niedozwolonych, takich jak m.in. roślin, zwierząt, rzeczy które mogą ulec zniszczeniu podczas transportu (szkła, porcelany), pieniędzy, papierów wartościowych, dokumentów. Nie można umieszczać w paczce biżuterii, dzieł sztuki ani antyków, tj. przedmiotów wartościowych. Poza pistoletami hukowymi, startowymi czy alarmowymi oraz przeznaczonej do nich amunicji, nie wolno wysyłać broni ani amunicji. Wykluczone jest wysyłanie substancji psychotropowych i narkotyków, substancji o działaniu żrącym, drażniącym, a także środków wybuchowych czy łatwopalnych. Pamiętajmy, że dla rzeczy które szybko mogą ulec zepsuciu należy wyznaczyć inny rodzaj transportu, o specjalnych ku temu warunkach.

Co z ubezpieczeniem paczki w przypadku wysłania którejś z tych substancji? Ubezpieczenie zawierające niedozwoloną zawartość, nie będzie uwzględniane.

Jakie są odpowiednie wymiary paczki i jej waga?

Maksymalne wymiary paczki to 41 cm x 38 cm x 64 cm, natomiast maksymalna waga paczki to 25 kg. Przekroczenie wymogów dotyczących wymiaru lub wagi paczki poskutkuje:

  • uszkodzeniem jej zawartości, w przypadku jeśli kurier umieści ją w szufladzie paczkomatu, a odbiorca będzie próbował ją wyciągnąć
  • dostarczeniem przesyłki do Oddziału Poczty
  • zwróceniem jej z powrotem do nadawcy.

Paczka, która nie spełni standardów zapisanych w regulaminie, zostanie obarczona dodatkowym kosztem, określonym w regulaminie i cenniku.

Kto może skorzystać z usługi Allegro Paczkomaty 24/7 InPost?

Nadawca chcący skorzystać z usługi Allegro Paczkomaty 24/7 InPost , nie może mieć zaległości finansowych wobec Operatora i musi posiadać aktywne indywidualne konto w Menadżerze Paczek. Konto to musi być skonfigurowane i połączone z indywidualnym kontem na portalu Allegro.

Jakie kroki należy podjąć, zanim wyślemy paczkę, która zawiera produkt zgodny z regulaminem?

Pierwszym krokiem jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów związanych z realizacją usługi oraz akceptacja regulaminu. Drugim krokiem jest opłata z góry za możliwość skorzystania z wysyłki przez paczkomaty.

Jaka jest wysokość opłaty i gdzie można ją sprawdzić? Wysokość opłaty za usługi świadczone w związku z dostarczeniem paczki podana jest na str. internetowej firmy InPost. Jej wysokość możemy sprawdzić też w cennikach umieszczonych w Punktach Obsługi Paczek.

Wysokość opłaty: iloczyn nadanych przesyłek oraz ceny podstawowej, powiększonej o podatek VAT za jedną paczkę + ewentualna opłata za usługi dodatkowe

Gdzie można dokonać płatności?

Płatności dokonywane są odgórnie, za pośrednictwem Menadżera Paczek – ważne jest zatem posiadanie na koncie Menadżera odpowiedniej ilości środków, by móc dokonać opłatę za wysyłkę oraz nadanie kuriera. W przypadku, gdy brak na koncie odpowiedniej ilości środków, Operator ma prawo do odmówienia wykonania usługi.

Chcesz usprawnić sobie obsługę zamówień na paczkomaty allegro? Sprawdź innowacyjną platformę do zarządzania sprzedażą ErBox.

Jakie kroki trzeba wykonać w celu nadania przesyłki? Nadawca musi się zalogować na swoim koncie Menadżera Paczek, opłacić przesyłkę, wygenerować i wydrukować etykietę nadawczą oraz umieścić etykietę na paczce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.