24 czerwca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Bezpłatne terminale płatnicze dla przedsiębiorców

2 min read
Terminal płatniczy

Pół miliona nowych terminali płatniczych w ciągu trzech lat. To jedno z głównych założeń Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego „Polska bezgotówkowa”.

Program wystartował na początku roku 2018. Jego inicjatorami są uczestnicy rynku usług płatniczych. Mowa tu o takich podmiotach jak wydawcy kart, agenci rozliczeniowi itp. Program realizowany jest przy współpracy i pomocy Związku Banków Polskich oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Polska bezgotówkowa – o programie

Głównym założeniem programu jest maksymalne usprawnienie transakcji płatniczych poprzez wprowadzenie płatności bezgotówkowych. Chodzi o to by jak największa rzesza konsumentów miała do nich dostęp. Mimo, że terminale płatnicze można już spotkać w bardzo wielu miejscach, to nadal nie wszędzie można korzystać z bezgotówkowych płatności.

Do kogo jest skierowany program

Adresatami programu są głównie mali i średni przedsiębiorcy, którzy do tej pory nie korzystali z bezgotówkowych form płatności, a chcieliby zacząć. Zgodnie z programem przedsiębiorcy ci otrzymają wsparcie w postaci dofinansowania na pokrycie kosztów związanych z zakupem terminala, a także na pokrycie miesięcznych kosztów obsługi transakcji bezgotówkowych. Wsparcie takie przedsiębiorcy będą otrzymywać przez dwanaście miesięcy.

Korzyści

Przede wszystkim to całkowity brak kosztów związanych z zakupem i obsługą terminala oraz za usługę uruchomienia płatności bezgotówkowych przez dany podmiot. Na programie skorzystają również konsumenci. Dzięki wprowadzeniu terminali płatniczych w nowych placówkach zyskują większy komfort robienia zakupów.

Możliwość dokonywania płatności bezgotówkowych jest niezwykle wygodna. Wszyscy przyzwyczailiśmy do tego tak bardzo, że coraz rzadziej nosimy w portfelach gotówkę. Problem pojawia się gdy w danej placówce jednak nie można zapłacić kartą. Konieczne jest wtedy poszukiwania bankomatu, wypłata gotówki co wiąże się z dyskomfortem i stratą czasu. Dlatego terminale płatnicze można spotkać coraz częściej. W ubiegłym roku wprowadzono je w urzędach państwowych, i w niektórych placówkach policji.

Dlatego terminale płatnicze docenia obecnie chyba każdy. Im więcej ich będzie tym wygodniej będzie i klientom i obsługującym ich przedsiębiorcom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.