16 lipca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Zabawki, które doskonale sprawdzą się w czasie niepogody

3 min read
Chłopiec bawi sie klockami

Brzydka pogoda za oknem, deszcz i szaruga mogą uniemożliwić dzieciom zabawę na świeżym powietrzu. Aby umilić maluchom czas w domu podczas deszczowego dnia warto zorganizować im angażującą zabawę, która zajmie ich uwagę na wiele godzin. A pomocne w tym będą różnego rodzaju gry i zabawki, które prezentujemy poniżej.

Interaktywne planszówki

Takie gry to świetna zabawa nawet dla jednego dziecka, które nie ma kompana do wspólnych gier. Interaktywna planszówka być może bowiem świetną receptą na jednoosobową grę, gdyż do przejścia planszy nie potrzeba drugiej osoby.

Jeśli mamy kilkoro dzieci, warto wybrać klasyczne gry planszowe, które angażują każdego malucha i  jednocześnie będą doskonałym sposobem na spędzenie wspólnych chwil w rodzinnym gronie. Warto również dodać, że planszówki uczą myślenia strategicznego, ćwiczą wyobraźnię oraz refleks, więc są świetnym wsparciem w rozwoju dziecka.

Klocki

Bez względu na to, czy dziecko ma 3 latka czy 10, klocki zawsze dostarczają mnóstwa frajdy. To zabawa, która nigdy się nie nudzi. Klocki świetnie wspomagają kreatywność,zdolność przestrzennego myślenia, uczą cierpliwości, pomagają w koncentracji, a przy tym świetnie umilają czas. Z klocków można tworzyć przestrzenne konstrukcje, budować miasta czy obiekty, a także używać ich jako element wszelkich zabaw.

Gry elektroniczne

Gry elektroniczne dla dzieci to kolejny pomysł na zapewnienie rozrywki jedynakowi. Elektroniczna gra nie wymaga uczestnictwa drugiej osoby, dlatego z powodzeniem może być wykorzystana w samodzielnej zabawie dziecka. Dobrym pomysłem jest wybór gry elektronicznej, która jednocześnie posiada funkcję edukacyjną, na przykład uczy matematyki, języków obcych czy utrwala wiedzę z zakresu przyrody. Zabawa będzie więc jednocześnie bardzo przyjemną formą nauki.

Zabawy plastyczne

Które dziecko nie lubi zabaw plastycznych? Malowanie, rysowanie, wycinanie czy formowanie rzeźb i figurek z modeliny bądź z plasteliny to zabawa, która zdecydowanie polecana jest w czasie niepogody. W ten sposób możemy zaangażować zarówno jedno dziecko, jak i całą gromadkę. Zabawy plastyczne doskonale rozwijają wyobraźnię, uczą koncentracji oraz rozwijają zmysł estetyki. Aby jeszcze bardziej zmotywować dziecko do zabawy, możemy zorganizować konkurs na najpiękniejszą pracę, co sprawdzi się zwłaszcza w przypadku większej liczby dzieci, które naturalnie będą chciały ze sobą konkurować.

Zabawy sportowe

Dla dzieci, które na co dzień są aktywne fizyczne, spędzanie czasu w domu może być dość męczące i mało satysfakcjonujące. Dlatego warto przygotować się na niepogodę oraz dni, kiedy nie będą one mogły rozładować energii na zewnątrz, planując im atrakcyjne zabawy sportowe w domu. Może to być tor przeszkód z nagrodami, zabawy w kalambury, a jeśli posiadamy konsolę do gier – konkurs tańca. Podczas wszelkich zabaw ruchowych naszych dzieci powinniśmy zawsze mieć je na oku – maluchom mogą bowiem przyjść różne pomysły do głowy, które mogą skończyć się urazem, na przykład spontaniczne wejście na szafkę, która nie jest przytwierdzona do ściany czy skok z łóżka na wykładzinę, która pod wpływem zderzenia z dziecięcymi stopami zawinie się powodując upadek malucha.

Zabawa w domu może być równie atrakcyjna jak aktywność na dworze, pod warunkiem, że dobrze się do tego przygotujemy, inwestując w odpowiednie gry i zabawki.

1 thought on “Zabawki, które doskonale sprawdzą się w czasie niepogody

  1. Moi synowie uwielbiają bawić się klockami. Zawsze biorą się za układanie, kiedyś nie ma opcji wyjścia przed dom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.