24 czerwca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Wszystko, co warto wiedzieć o coachingu

2 min read
Kobieta zajmująca się coachingiem opiera się o krzesło

Słowa coach i coaching stały się ostatnio bardzo popularne. Trener osobisty, który kiedyś kojarzył się przede wszystkim z aktywnością fizyczną, dziś może nam pomagać również w innych dziedzinach życia.

Ponieważ coaching jako taki jest zjawiskiem stosunkowo nowym, które jednak szybko weszło do mainstreamu, warto dowiedzieć się o nim czegoś więcej.

Coaching – z czym to się je?

Coaching wyrósł ze zdrowej potrzeby rozwoju i doskonalenia się. Wypełnił lukę, która istniała między profesjonalną pomocą psychologiczną a szukaniem dla siebie nowych dróg. Kompetencje coacha zazębiają się w pewnym miejscu z rolą psychoterapeuty. On również ma inspirować klienta do pozytywnych zmian i rozwoju. Między tymi fachowcami istnieje jednak jedna zasadnicza różnica. 

Psychoterapeuta lub psycholog pojawiają się w naszym życiu najczęściej w obliczu problemu lub kryzysu. Coach nie zawsze udzieli nam profesjonalnego wsparcia psychicznego. Jego zadaniem jest przede wszystkim motywowanie nas do osiągnięcia celów osobistych i zawodowych.

Czy i kiedy warto poszukać coacha?

Profesjonalny coaching przyda nam się w przypadku trudności zawodowych, które nie wpływają znacząco na obniżenie jakości naszego życia. W obliczu zmian zawodowych lub gdy szukamy nowych dróg rozwoju, taka nowa perspektywa może być niezwykle cenna.

Aby konsultacje przyniosły oczekiwane efekty, a przede wszystkim były bezpieczne, wybierzmy coacha z odpowiednimi kwalifikacjami. W zależności od rodzaju trudności, z jakimi się borykamy, możemy wybrać trenera specjalistę, który jest wąsko wyspecjalizowany w danej dziedzinie.

Kompetencje danego specjalisty nie są w dzisiejszych czasach sprawą oczywistą. Szczególnie gdy interesujący nas trener działa głównie w internecie. Dokładnie sprawdzajmy wiarygodność jego kompetencji i opinie o danym specjaliście. Zwróćmy uwagę na ukończone studia, kursy oraz uzyskane certyfikaty. Tylko wtedy mamy pewność, że wsparcie, którego oczekujemy, będzie profesjonalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.