24 czerwca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Współczesny biznes – własna strona internetowa

3 min read
Kod na monitorze i komórka

Planując swój własny biznes, nie można pominąć faktu posiadania strony internetowej. Obecnie niemal wszystkie znaczące firmy są obecne w Internecie, czyli posiadają własną witrynę oraz są obecne także na portalach społecznościowych.

Dlaczego warto zaufać profesjonalistom tworzącym strony internetowe?

Zakładając działalność gospodarczą, należy wziąć pod uwagę posiadanie własnej strony www. Obecność w sieci jest obowiązkowa, ponieważ ponad 60% zakupów jest robiona właśnie przez Internet. Promując usługi, produkty czy brand – markę, koniecznie stwórz swoją witrynę. Dzięki stronie internetowej przedsiębiorca uzyskuje niemal nieograniczony dostęp do klientów, którzy codziennie korzystają z komputerów i urządzeń mobilnych. Poza tym na własnej stronie internetowej właściciel nie ma żadnych ograniczeń związanych z reklamą, formą promocji, planowaniem, strategią sprzedaży czy wprowadzaniem różnych towarów i usług. Aby strona internetowa była funkcjonalna, bezawaryjna, dostosowana do potrzeb klienta i dobrze pozycjonowana w wynikach wyszukiwania, to musi być stworzona przez specjalistów. Dlaczego? Specyfika języka HTML jest znana wyłącznie informatykom, a budowane strony na prostych CMS są powielanym szablonem stworzonym dla wszystkich. Tworzenie stron www, to „szycie na miarę” potrzeb przedsiębiorcy.

Jak wygląda stworzenie strony od podstaw?

Po pierwsze profesjonalizm

Profesjonalne firmy, których specjalnością jest tworzenie stron www, przeprowadzą wywiad, analizę, która wykaże, czy klient potrzebuje dużej witryny sieciowej, prostej strony opartej na CMS, strony wizytówki, czy zwykłego bloga. Nie zawsze charakter działalności czy profil firmy wymaga pełnej strony internetowej. Prowadząc własną działalność jednoosobową o charakterze konsultanta, osoba może mieć wyłącznie stronę wizytówkę. Właścicielowi bloga wystarczy prosta strona oparta na popularnym CMS. Proste dodawanie zdjęć, filmików czy treści oparte są na polu tekstowym i prostym panelu w celu dodawania wpisów czy relacji filmowych. Taka analiza pozwoli nie tylko na odpowiedni dobór charakteru strony do potrzeb klienta, ale również pozwoli na uniknięcie zbytecznych kosztów, ponieważ duża witryna sieciowa a mała wizytówka to różnica nawet kilku tysięcy złotych. Sprawa jest poważna, gdy w grę wchodzi duża witryna, oparta na sklepie internetowych, dużej ilości zdjęć. Tutaj strona musi być rozbudowana, funkcjonalna i bezpieczna. Za jej pośrednictwem, czy też sklepu internetowego, będą przetrzymywane dane osobowe, które muszą być chronione w odpowiedni sposób.

Jak powinna wyglądać dobra strona internetowa?

Przede wszystkim zasady bezpieczeństwa. Strona musi posiadać odpowiednie zabezpieczenia przed atakami hakerów. Zabezpieczenie dotyczy nie tylko przetrzymywania danych osobowych, ale równie chroni przed przejęciem strony i zmianą ustawień np.: konta, na które klienci będą wpłacać należność za zakupy.
Strona internetowa musi być responsywna!

Responsywność inaczej RWD – oznacza dostosowanie grafiki do rozmiaru wyświetlacza, na którym dana strona internetowa jest prezentowana. Jeśli firmowa strona jest responsywna, to znaczy, że będzie dobrze wyglądała na laptopie, tablecie, czy telefonie. Niezależnie od użytego urządzenia mobilnego, strona będzie prosta w obsłudze i wyświetli się poprawnie, bez obcinania jej obrzeży.

Dobrze, jeśli tworzenie stron www uwzględnia prosty panel CMS, umożliwiający wprowadzanie tekstów, grafiki, zdjęć bez znajomości języka HTML. Panel pozwoli nawet laikowi w prosty i bezproblemowy sposób na dodawanie lub edytowanie wszelkich materiałów publikowanych na własnej stronie www. Jest to przydatne, gdy stronę będzie prowadzić pracownik, który nie ma wykształcenia z dziedziny programowania czy szeroko pojętej informatyki.

Dlaczego warto przekazać tworzenie stron www specjalistom? Ponieważ dostosują oni stronę, jej rozmiar i funkcjonalność do potrzeb klienta. Dzięki specjalistom strona będzie dobrze się wyświetlać na wszystkich urządzeniach mobilnych oraz będzie bezpieczna dla właściciela i innych użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.