22 lutego 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

SimplySign – czym jest podpis kwalifikowany i do czego służy?

3 min read
Załatwianie spraw dzięki podpisowi kwalifikowanemu

Podpis kwalifikowany to cyfrowy odpowiednik jego tradycyjnej formy, który wyróżnia się spośród innych mocą prawną. Posiada on certyfikat, eliminujący możliwość sfałszowania danych i zmniejszający ryzyko uzyskania podpisu przez osoby do tego nieuprawnione. Dzięki e-podpisowi można w legalny i bezpieczny sposób dokonać weryfikacji osoby, składającej podpis. Może w tym pomóc aplikacja SimplySign. Warszawa, Kraków, Wrocław i inne duże miasta oferują wiele miejsc, w których uzyskasz wsparcie w załatwieniu wszystkich formalności związanych z tym tematem. Sprawdźmy, do czego służy podpis kwalifikowany.

Podpis kwalifikowany

Ten typ podpisu jest poświadczony specjalnym certyfikatem kwalifikowanym, umożliwiającym weryfikację osoby, która posługuje się tego typu podpisem. Dotychczas, aby korzystać z takiego udogodnienia, należało kupić zestaw u jednego z zaufanych dostawców, składający się z karty kryptograficznej, czytnika kart oraz odpowiedniego oprogramowania. Cena była uzależniona od pośrednika i okresu ważności certyfikatu. Obecnie na rynku pojawił się innowacyjny projekt – SimplySign, który nie wymaga od swoich użytkowników karty czy czytnika.

SimplySign – Warszawa

SimplySign to mobilny kwalifikowany podpis elektroniczny, który działa w specjalnej dedykowanej aplikacji. To pierwsze tego typu rozwiązanie, dzięki któremu można bezpiecznie podpisywać dokumenty na urządzeniach mobilnych. Kwestia wielkości i formatu e-dokumentów nie jest kłopotem, ponieważ SimplySign nie posiada żadnych ograniczeń i współpracuje ze wszystkimi systemami operacyjnymi. To daje możliwość mobilnego sygnowania dokumentów w przestrzeni wirtualnej. Oprócz tego zapewnia silne uwierzytelnienie, jest dostępny w każdym momencie i przynosi spore oszczędności wynikające z braku konieczności drukowania i wysyłki dokumentacji.

Co można załatwić dzięki podpisowi kwalifikowanemu?

Dzięki najbardziej zaawansowanej formie cyfrowego podpisu można bezpiecznie załatwić wiele spraw prawie na całym świecie. Ta forma sygnowania daje takie same skutki prawne, jak własnoręczny podpis. Oto kilka sytuacji, w których można posłużyć się podpisem kwalifikowanym:

  • podpisywanie dokumentów firmowych oraz umów cywilno prawnych,
  • składanie deklaracji podatkowych do Urzędów Skarbowych,
  • potwierdzenie tożsamości,
  • przesyłanie faktur elektronicznych,
  • sygnowanie ofert handlowych i dokumentów przetargowych,
  • podpisywanie i składanie deklaracji w systemie Płatnik KRS i w wielu innych miejscach.

Rosnące zainteresowanie e-podpisem

Taki rodzaj usługi jest odpowiedzią na potrzeby współczesnych ludzi oraz prężnie rozwijających się firm. Świat dąży do automatyzacji i ekonomizacji, dlatego podpis kwalifikowany idealnie wpisuje się w nurt obecnych czasów. Jest on sporym usprawnieniem w kontaktach biznesowych czy urzędowych. Cyfrowe sygnowanie staje się standardem na polskim rynku, w związku z czym zainteresowanie tą usługą nie maleje. Zauważa się też rosnącą liczbę miejsc, w których można swoje sprawy załatwić e-podpisem. Nowatorskim pomysłem na spełnienie potrzeb cyfryzującego się świata jest SimplySign. Warszawa to przykład jednego z miast, w którym można znaleźć sporo dostawców oferujących taką usługę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.