24 czerwca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Podróż z biurem podróży – dlaczego wybrać Zimbabwe?

4 min read
Zimbabwe

Szukasz pomysłu na niesamowity wyjazd? Coś, co naprawdę „zbije Cię z nóg”? Jednym z najoryginalniejszych (i zarazem najlepszych) miejsc na to jest Zimbabwe. Państwo znajduje się w południowej części Afryki, jednak na tle swoich sąsiadów i państw w tej części świata wyróżnia się stosunkowo wysokim poziomem bezpieczeństwa. Podróż do tak odległego kraju wiąże się z pewnymi przeszkodami logistycznymi i formalnymi, dlatego najlepszym sposobem na podróż jest skorzystanie z oferty biura podróży. Przyjrzyjmy się najważniejszym korzyściom i udogodnieniom, na które możemy liczyć w Zimbabwe.

Miejscowi ludzie i doskonali przewodnicy

Zimbabwe jest słusznie znane jako jedno z najbardziej satysfakcjonujących miejsc do podziwiania kultury w Afryce. Wpływ na to mają bardzo dobrze wykształceni przewodnicy, którzy mówią doskonale po angielsku (system edukacji w Zimbabwe jest jednym z najlepszych w południowej Afryce). Przewodnicy w Zimbabwe mają opinię jednych z najlepszych w branży. Ich pasja do dzikiej przyrody jest zaraźliwa i lubią pokazywać, co wyróżnia ich kawałek Zimbabwe. Pomimo tego, że sytuacja gospodarcza w kraju jest dosyć ciężka, mieszkańcy wciąż pozostają bardzo pozytywnie nastawieni do odwiedzających ich turystów.

Wspaniałe Parki Narodowe Zimbabwe

Niesamowita przyroda to często główny powód, dla którego podróżujemy do afrykańskich krajów. Nie inaczej jest w przypadku Zimbabwe, ponieważ poza możliwością poznania całkowicie innej kultury od naszej, zostaniemy uraczeni cudownymi widokami natury. Na północy otrzymasz potrójną dawkę cudów natury składającą się z Wodospadów Wiktorii, Hwange i Mana Pools – miejsc, które są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Victoria Falls oczywiście nie wymaga przedstawiania. Po sezonie deszczowym Mosi-oa-Tunya jest pełna powodzi i stanowi spektakl, który można zobaczyć w promieniu wielu kilometrów. Zimbabwe i Zambia prowadzą zdrową rywalizację, po której stronie lepiej zobaczyć Wodospady. Warto samemu wyrobić sobie opinię, jednak dwie trzecie części wodospadów znajduje się w Zimbabwe, co oznacza, że znajdziemy tam więcej punktów widokowych.

Zimbabwe to naprawdę interesujące miejsce do odwiedzenia. Zniszczone wojnami i konfliktami domowymi miało wyjątkowo burzliwe wyjście z epoki europejskiego kolonializmu w Afryce. I chociaż wciąż istnieją pewne problemy dotyczące praw człowieka i autorytarne tendencje w rządzie, w ogólnym rozrachunku trudności w Zimbabwe stają się coraz mniejsze. Oznacza to, że Zimbabwe po raz kolejny wkracza na turystyczną mapę i zaczyna ponownie magnetycznie przyciągać nieustraszonych podróżników, oferując lasy tekowe, cyprysowe wzgórza, niezwykle przyjaźnie nastawionych mieszkańców oraz wiele innych atrakcji. Oczywiście, istnieją pewne miejsca, które po prostu koniecznie trzeba odwiedzić. Zaliczamy do nich przede wszystkim wszystkie cuda Wodospadów Wiktorii i przyszłą metropolię Harare. Atrakcje Zimbabwe to jednak znacznie więcej. Tak więc, jeśli czujesz się żądny przygód i gotowy do przeżycia czegoś niesamowitego, to warto zastanowić się nad wyjazdem do klejnotu południa Afryki.

Podróż do Zimbabwe z biurem podróży

Podróż do Zimbabwe to okazja do zobaczenia cudownego safari na własne oczy. Oczywiście, podróż w tak niesamowite miejsce będzie nieco bardziej kosztowna niż autostopowa podróż po Europie z plecakiem na plecach, jednak, jeżeli weźmiemy pod uwagę warunki oraz przeżycie, które czekają na podróżników z biurem podróży, to spojrzenie na cenę diametralnie się zmienia. Decydując się na taki wyjazd, zwalniamy się również z konieczności przejmowania się wszystkimi formalnościami. Wystarczy, że dostarczymy najważniejszych informacji do biura, a doświadczeni pracownicy zajmą się całą resztą. Jeżeli wciąż masz pewne wątpliwości, sprawdź wszystkie wycieczki https://logostour.pl/kraje/zimbabwe.

Kultura i dziedzictwo

Nie tylko miejsca z safari w tle są interesujące dla turystów. Kraj szczyci się również bardzo interesującymi obszarami o znaczeniu historycznym. Przykład? Ruiny miasta Great Zimbabwe, którego pozostałości pamiętają jeszcze XI wieku, zapierają dech w piersiach. Ciekawe jest także miejsce pochówku Cecila Johna Rhodesa, które znajduje się w Parku Narodowym Matobo, gdzie można również znaleźć największą w Afryce kolekcję sztuki naskalnej sprzed ponad 3000 lat. O miejscowej kulturze i obyczajach możemy się jednak dowiedzieć wystarczająco dużo od przewodników, którzy towarzyszą turystom, kiedy odwiedzają atrakcje turystyczne w Zimbabwe.

Wodospady Wiktorii

Nie moglibyśmy omawiać cudów Zimbabwe bez bliższego przyglądnięcia się jednemu z największych cudów natury całego świata: potężnego Wodospadu Wiktorii. Jeden z największych wodospadów na świecie, wspaniały zbiornik wodny spływający kaskadą nad wąwozem Batoka jest po prostu spektakularny. Jako obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest to i niezwykle uniwersalna atrakcja, ponieważ znajduje się w okolicy, w której możliwości działania są niemal nieograniczone. Turyści mogą skorzystać np. ze skoków na bungee lub raftingu.

Podróż do Zimbabwe to gwarancja doskonałej zabawy i świetnie spędzonego czasu. Nie zwlekaj więc i już teraz zarezerwuj podróż swojego życia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.