24 czerwca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Osłonka na ladę/biurko – dlaczego warto?

2 min read
Osłona przeciw wirusom na biurko

Pandemia Koronawirusa to okres trudny dla całego społeczeństwa. Pracodawcy muszą szukać sposobów na zabezpieczenie pracowników przed możliwością zakażenia i jednocześnie zapewnić im higieniczne warunki pracy. Ważne jest nie tylko stosowanie środków ochrony osobistej, ale również edukowanie w zakresie utrzymania prawidłowej higieny.

Czy pracownicy biurowi są narażeni na zachorowanie?

Nie każdy pracownik biurowy ma możliwość pracy zdalnej – zależy to od charakteru jego obowiązków. W wielu firmach pracownicy biurowi pracują we wspólnym pomieszczeniu, gdzie może łatwo dojść do zakażenia. Dotyczy to nie tylko groźnego Koronawirusa, ale nawet zwykłego przeziębienia, którego w obecnych czasach nie należy lekceważyć. W takich warunkach nie wystarczy częste mycie rąk czy odkażanie ich preparatami na bazie alkoholu. Bardzo często pracownicy biurowi przyjmują petentów – dotyczy to w szczególności osób zatrudnionych w urzędach, gdzie narażeni są na codzienny kontakt z innymi ludźmi. Zachowanie zalecanej odległości czy stosowanie rękawiczek ochronnych może okazać się niewystarczającym rozwiązaniem, kiedy w miejscu pracy pojawia się duża rotacja obcych osób.

Szyby z plexi – sposób na ochronę pracowników

Pracownicy biurowi mogą zostać dodatkowo chronieni przez swoich pracodawców, jeśli zdecydują się oni na zabezpieczenie biurka specjalnym ekranem wykonanym z plexi. Takie same szyby są stosowane dla osłony lad w aptekach, sklepach spożywczych czy na stacjach benzynowych. Stanowią fizyczną barierę, która może pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się wirusów, a dzięki temu chroni pracowników przed zakażeniem. Praca w takich warunkach jest znacznie bardziej komfortowa i bezpieczna, a do tego szyba z plexi w żaden sposób nie zakłóca kontaktu pomiędzy pracownikiem i petentem. Szyby są wytrzymałe i odporne na zniszczenie, a ich niewątpliwą zaletą jest ponadto prosty sposób montażu – pracodawca już w kilka dni po zamówieniu może zamontować takie szyby słaniające lady czy biurka pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.