24 czerwca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Niestandardowe dekoracje

2 min read
Dekoracja z kwiatów

Kiedy nasze oczy kłuje mnogość ozdób, że nie wiemy co wybrać, to ratunkiem może okazać się własna kompozycja. Zrobienie jej nie jest trudne, a nasz wysiłek będzie gwarantował unikalność.

Kwiaty do wnętrza

Za pomocą kilku dodatków możemy z powodzeniem skomponować bardzo udaną ozdobę do domu. Budowanie takich złożonych kompozycji z kwiatów żywych i sztucznych dodatków ułatwi nam gąbka florystyczna, do nabycia w hurtowni dekoracji świątecznych. Dzięki niej możemy utrzymać nasze kwiaty w odpowiednim ułożeniu oraz inne dodatki, jak ptaszki czy motyle na druciku.

Dodatki florystyczne

Ogólnie we florystyce są stosowane zazwyczaj dwa rodzaje gąbek do układania kompozycji. Do kwiatów żywych stosuje się gąbkę zieloną, tak zwaną mokrą. Natomiast do kwiatów suchych czy sztucznych stosuje się gąbkę suchą. Jest ona zazwyczaj w kolorze beżowym. Użycie tych gąbek przy układaniu kompozycji zarówno przestrzennej jak i zwykłego bukietu bardzo ułatwia pracę.

Niestandardowe propozycje

Interesującą propozycją jeśli mamy dość czasu jest naczynie. O ile nie mamy pasującego możemy go wykonać osobiście. Używać do tego celu możemy praktycznie wszystkiego. Na początek jednak polecam spróbować wymodelować naczynie z papieru, który następnie usztywniamy klejem na przykład Vicolem. Po wyschnięciu malujemy wodoodporną farbą. Do takiego „naczynia” możemy włożyć zarówno kwiaty sztuczne ułożone na suchej gąbce florystycznej, jak i kwiaty żywe na mokrej gąbce.

Bukiety i wianki z kwiatów sztucznych

Najczęściej chyba wykorzystywanym dodatkiem z kwiatów sztucznych są właśnie bukiety. Wiele możliwości daje nam obecnie ogromny wybór w sklepach, chociaż największy wybór sztucznych kwiatów ma sklep internetowy. Jest to też lepsza opcja zaopatrzenia jeśli robimy większe zakupy oraz na sezon do przodu.

Hitem są ostatnio wianki z kwiatów. Są one robione na różne okazje, od Komunii po Boże Ciało. Także co bardziej awangardowa panna młoda zamiast w welonie idzie do ślubu w wianku. Dużą famą cieszą się wianki z kwiatów na festiwalach muzycznych. Wianek taki można też zrobić naklejając na opasce za pomocą kleju na gorąco główki kwiatowe.

Korzystając z wyobraźni możemy stworzyć faktycznie baśniowe kompozycje. Dodając bukietowi niecodzienności za pomocą takich dodatków jak motyle na patyku, czy ptaszki mocując je w gąbce. Można znaleźć dużo filmików na YouTube pokazujących jak to zrobić.

1 thought on “Niestandardowe dekoracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.