19 maja 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Najlepsze oferty roamingu

2 min read
Mężczyzna z telefonem w dłoni

Zniesienie dodatkowych opłat w roamingu nastąpiło w 2018 roku, gdy Unia Europejska wprowadziła zasadę „Roam Like At Home”. Dzięki temu koszty za połączenia za granicą są takie same jak we własnym kraju, co jest bardzo korzystne dla użytkowników smartfonów.

Jak działa roaming?

Od 2018 roku roaming w całej Unii Europejskiej opiera się na podstawowej zasadzie, zgodnie z którą opłaty za połączenia, SMS-y lub transfer danych, nie mogą być wyższe niż u macierzystego operatora. Korzystają na tym praktycznie wszyscy, a przede wszystkim użytkownicy, którzy często wyjeżdżają za granicę. Roaming międzynarodowy działa więc w dosyć prosty sposób: telefon nie łączy się z siecią macierzystą, tylko z innym operatorem zagranicznym. Przed każdym wyjazdem za granicę należy więc sprawdzić, czy włączony jest pakiet roamingu międzynarodowego. Każdy operator powinien określić reguły korzystania z roamingu na swojej stronie internetowej (na przykład Virgin Mobile opisuje to tutaj: https://virginmobile.pl/oferta/roaming). Dodatkowo warto zwrócić uwagę na cennik danego operatora, ponieważ mogą być różnice w zakresie ofert sieci komórkowych.

Jak znaleźć najlepszą ofertę roamingu?

Znalezienie najlepszej oferty roamingu powinno rozpocząć się od rozmowy z pracownikiem danej sieci komórkowej na temat tego, co zawiera dany pakiet lub oferta. Zdarza się, że niektórzy operatorzy wprowadzają dodatkowe, bezpłatne minuty na rozmowy telefoniczne, a także darmowy transfer danych, w ramach krajów Unii Europejskiej. Taka oferta może być zwykle wykorzystana w pewnym czasie i tylko w trakcie jednorazowego pobytu za granicą, chociaż wiele zależy od konkretnego operatora. Spore znaczenie ma także dokładne sprawdzenie cennika operatora, a także regulaminu korzystania z regulaminu roamingu międzynarodowego. Warto wybierać nie tylko ofertę najtańszą, ale także taką, która posiada bezpłatny pakiet minut lub transferu danych. Dzięki takiemu rozwiązaniu można sporo zaoszczędzić i nie przejmować się w trakcie wyjazdu za granicę. Alternatywnym sposobem jest wykupienie we własnym zakresie pakietów rozmów lub Internetu u swojego operatora. Warto jednak dokładnie sprawdzić, jak duży jest dany pakiet i na ile wystarczy. Tak naprawdę ceny za rozmowy oraz połączenia z siecią nie są wysokie w granicach Unii Europejskiej, ponieważ jest to regulowane przez zasadę „Roam It Like At Home”. W przypadku wyjazdu poza UE należy kierować się stawkami na stronie swojego operatora lub cennikiem w podpisanej umowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.