24 czerwca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Kiedy długoterminowy wynajem zwyżki się opłaca?

3 min read
Dwóch mężczyzn stoi na zwyżce któa jest wynajęta

Artykuł partnera.

Coraz więcej firm, które na co dzień potrzebują różnego typu zwyżek, nie decyduje się na ich zakup tylko na długoterminowy wynajem w ramach abonamentu. Dlaczego? Ponieważ ta opcja w wielu przypadkach okazuje się zwyczajnie korzystniejsza niż poszerzanie floty. O jakich przypadkach mowa? Komu wynajem sprzętu do pracy na wysokości się opłaca?

Ładowarki teleskopowe lub podnośniki koszowe przydają się nie tylko na placach budowy, lecz także w magazynach, dużych gospodarstwach rolnych, na lotniskach, przy wycince drzew, czy wykonywaniu prac konserwacyjnych. Wykorzystują je firmy zajmujące się montażem reklam wielkoformatowych, scen plenerowych oraz działające w branży drzewnej. W niektórych wypadkach zwyżki używane są na co dzień, w innych raz na jakiś czas w regularnych lub nieregularnych odstępach.

O wynajmie długoterminowym mówimy wtedy, gdy sprzęt do pracy na wysokości wynajmowany jest na okres dłuższy niż dwanaście miesięcy. Wówczas klient ma możliwość korzystania z maszyny przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu tak, jakby była jego własnością. Czy to jest opłacalne, skoro i tak potrzebuje się zwyżki przez większość dni w roku albo wręcz przeciwnie, urządzenie przydaje się przez łącznie trzy miesiące z dwunastu?

Sprawność maszyny i zgodność dokumentacji UDT

Tak i to w obu sytuacjach. Dlaczego? Ponieważ o sprawność zwyżki dba właściciel, czyli firma świadcząca usługi wynajmu. Co to oznacza w praktyce? To właściciel wykonuje okresowe przeglądy i opłaca niezbędne naprawy, w tym udostępnia serwis mobilny maksymalnie szybko rozwiązujący problemy ze sprzętem. Jeżeli usunięcie awarii będzie wymagało czasu np. ze względu na niedostępność części zamiennych, wynajmujący zapewni maszyny zastępcze. Dzięki temu klient nie będzie narażony na długie przestoje i ryzyko niedotrzymania terminów umownych.

Gdzie można wynająć podesty ruchome w ramach wynajmu długoterminowego? Sprawdź szeroką ofertę Riwal: https://www.riwal.com/poland/pl-pl

W przypadku firm, które potrzebują zwyżki przez kilka miesięcy w roku, wynajem długoterminowy również zazwyczaj się opłaca – jest to tańsze rozwiązanie niż każdorazowe pokrywanie kosztów dostawy i odbioru maszyny ze względu na atrakcyjne ceny ryczałtowe.

Indywidualne przygotowanie maszyny

Oprócz tego firmy oferujące wynajem zwyżek na długi termin przeważnie mogą je dostosować do indywidualnych potrzeb klientów, np. doposażyć w nowoczesne akumulatory żelowe, karty dostępowe, a także praktyczny osprzęt niezbędny do wykonania różnych prac. Jednocześnie osoby, które będą obsługiwać maszyny, mają możliwość przejścia szkolenia z obsługi zwyżki. Dodatkowo, jeżeli po upływie okresu wynajmu chce się odkupić podnośnik koszowy czy ładowarkę teleskopową, można to zrobić po bardzo atrakcyjnej cenie.

Kto wynajmuje zwyżki na długi termin?

Najczęściej na długoterminowe wypożyczenie zwyżek decydują się firmy z branży przemysłowej, logistycznej i magazynowej oraz remontowo-budowlanej. Przeważnie szukają maszyn o niewielkich gabarytach, dużej zwrotności, niebrudzących kołach i z napędem elektrycznym. Rzadziej wynajem dotyczy urządzeń do prac zewnętrznych, ale takie zwyżki również bez problemu znajdziecie w ofercie firm zajmujących się wynajmem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.