17 kwietnia 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Jesienne obuwie dla dziecka – jaki model wybrać?

3 min read
Jesienne buty dla dziecka

Jesień jest bardzo zmienną porą roku. Niektóre dni są prawdziwie upalne, a inne witają lekkim śniegiem i ujemnymi temperaturami. Z jednej strony takie wahania nie są zdrowe, ale z drugiej zawsze lepiej odetchnąć świeżym powietrzem, szczególnie jeśli można się ubrać adekwatnie do pogody. Dotyczy to zarówno dorosłych, jak i dzieci. W końcu nawet w ulewę trzeba czasem udać się do przedszkola czy na zakupy. Dlatego tak ważne jest, aby dobrać odpowiednie buty dla malucha. Z jednej strony nieprzemakalne, a z drugiej zapewniające dobrą wentylację.

Czym charakteryzują się dobre buty dziecięce?

Przy wyborze elementu garderoby jakim są buty dziecięce rodzice spędzają często długie godziny. Niezależnie od wieku stopa dziecka powinna mieć swobodę ruchu wewnątrz buta, najlepsze obuwie jest przewiewne i jednocześnie w dobry sposób stabilizuje kostkę. Rzeczywiście dobre buty mają możliwość regulacji cholewki, na przykład za pomocą sznurowania. Jednocześnie wybierając obuwie dla kilkulatka, należy szukać takiego, które może on zakładać samodzielnie. Stąd też na rynku znajdują się tysiące różnych modeli. Wybór tych najlepszych jest bardzo trudny. O ile kilkulatek przekaże informację, że dany model nie jest zbyt wygodny, jest ciasny czy za szeroki, o tyle w przypadku dzieci młodszych rodzice muszą zdać się na własną wiedzę, intuicję i ewentualnie liczyć, że doradca klienta w sklepie będzie kompetentny. Dobre buty dziecięce mają być zatem odpowiednio dopasowane do stopy oraz wygodne, ale ważnym aspektem jest również ich estetyka. Już nieco starsze dzieci chcą by ich garderoba była ozdobiona bohaterami ulubionych bajek czy gier komputerowych. Jeśli takie buty są dobrej jakości to można ulec prośbom dziecka. Nie warto jednak kupować butów niewygodnych i źle uszytych tylko dlatego, że dziecko tego oczekuje. Źle dobrane buty to niewłaściwa postawa, koślawe stawianie nóg i inne problemy natury rozwojowej. Lepiej tego uniknąć, gdyż może przysporzyć problemów w życiu dorosłym.

Jakie ma to przełożenie na buty jesienne?

Buty jesienne muszą być dopasowane do różnej aury. Z jednej strony warto by były wodoodporne, a z drugiej, aby w gorące dni stopa dziecka się nie pociła. Dlatego warto mieć więcej niż jedną parę dziecięcych bucików. W cieplejsze dni sprawdzają się doskonale buty sportowe typu adidas czy tenisówki. W chłodne dni dobrze założyć dziecku nieprzemakalne, ocieplane trzewiki, zaś do skakania po kałużach najlepiej wybrać gustowne kalosze. Analiza potrzeb konkretnego dziecka wskaże, jakie buty jesienne powinno się wybrać.

Kilka par butów jesiennych

Buty jesienne są narażone na wpływ czynników atmosferycznych w sposób bardziej natężony niż w innych porach roku. Dlatego tak ważne jest, aby miały czas, na wyschnięcie przed kolejnym wyjściem na zewnątrz. Ze względu na fakt, że butów nie powinno się suszyć na kaloryferze czy blisko źródła ciepła czasem koniecznością musiałoby być założenie dziecku mokrych butów. Dlatego lepiej mieć minimum dwie pary różnych butów, które można nosić zamiennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.