19 czerwca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Jak zbudować firmową flotę samochodową?

2 min read
Widok na Warszawę

Flota samochodowa to jeden z najważniejszych czynników wpływających na sprawne funkcjonowanie firmy i jej wizerunek. Stworzenie idealnej floty to spore wyzwanie wymagające uwzględnienia wielu przesłanek.

Jak wybrać najlepsze samochody?

Odpowiednie samochody to trzon firmowej floty samochodowej. Przy ich doborze należy mieć na uwadze trzy kluczowe kryteria: funkcjonalne, kosztowe oraz eksploatacyjne. W związku z tym trzeba bardzo precyzyjnie określić, do jakich celów i zadań będą używane poszczególne auta oraz jaką kwotę w budżecie firma jest w stanie przeznaczyć na ich pozyskanie i utrzymanie. Przedstawiciele firmy iPanek S.A. przypominają, że zakup samochodów nie jest obecnie jedyną opcją – warto zastanowić się nad rozwiązaniem, jakim jest wynajem długoterminowy. Różne warianty organizacji floty są brane pod uwagę m.in. przez firmy transportowe, z branży gastronomicznej czy hotele takie jak np. Warszawa Marriott. Wynajem aut w ramach długoterminowej umowy ma wiele zalet: stawki niższe niż przy leasingu pojazdów, duża elastyczność przy konstruowaniu umowy i wyborze samochodów etc. Jest jeszcze jedna kwestia odgrywająca ważną rolę w przypadku takich miejsc jak np. Warszawa Marriott. Wynajem samochodów musi uwzględniać aspekt reprezentatywny podkreślający prestiż danej firmy. Dobry biznesplan pokazuje kierunek działań z uwzględnieniem możliwości  i preferencji przedsiębiorstwa oraz jego potencjału

Profesjonalne zarządzanie flotą

Podjęcie decyzji w sprawie wyboru aut oraz sposobu ich sfinansowania (zakup, leasing lub wynajem długoterminowy) to za mało, aby mówić o pełnym sukcesie. Niezwykle istotne w omawianym kontekście jest profesjonalne zarządzanie flotą samochodową przez tzw. fleet managera. Musi on mieć pod kontrolą koszty, aby na bieżąco analizować sytuację. Z punktu widzenia firmy najważniejsze jest to, co najbardziej się opłaca w danym momencie, więc przy administrowaniu flotą należy się wykazać dużą elastycznością i gotowością do zmian. Efektywność floty samochodowej w ogromnym stopniu zdeterminowana jest kompatybilnością z potrzebami firmy i użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.