17 kwietnia 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Jak przygotować zdrowe dla kręgosłupa miejsce pracy w biurze?

3 min read
Mężczyzna w ergonomicznym miejscu pracy

Praca biurowa ma niewątpliwie wiele zalet, ale ma także pewne wady. Jedną z nich jest to, iż długie spędzanie czasu za biurkiem nie jest zdrowe dla kręgosłupa. Dzieje się tak wówczas, gdy miejsce pracy nie jest odpowiednio wyposażone. W tym artykule znajduje się kilka porad na temat tego, jak przygotować miejsce do pracy w biurze, aby umożliwiało zadbanie o zdrowie.

Regulowane biurko – rozwiązanie dla kręgosłupa

Biurko to podstawowy element wyposażenia na stanowisku w pracy biurowej. Odpowiedni wybór stanowi kluczową kwestię dla stanu kręgosłupa, ma także znaczenie dla komfortu pracownika. Biurko z regulacją wysokości ma wiele zalet. Przede wszystkim można dowolnie zmieniać jego wysokość, dzięki czemu możliwe jest przybranie komfortowej pozycji, nawet stojącej. Praca w trybie siedzącym przez wiele godzin nie jest dobra dla zdrowia kręgosłupa, warto zmieniać pozycję co jakiś czas, aby zadbać nie tylko o zdrowie, ale również o komfort. Biurko regulowane to najlepszy wybór.

Regulowane biurko to dobre rozwiązanie w przypadku stanowisk, z których korzystają co najmniej dwie osoby. Dzięki możliwości regulacji każda z nich może dostosować wysokość biurka do swoich preferencji oraz wzrostu. Komfortowe warunki sprawiają, że praca jest przyjemniejsza i przynosi lepsze efekty. Co jeszcze można zrobić dla zdrowego kręgosłupa i komfortu w pracy? Wybrać odpowiedni fotel.

Fotel do pracy biurowej

Dobry fotel do biura powinien zawierać wygodne siedzisko o regulowanej głębokości, wygodne podłokietniki oraz zagłówek z funkcją regulacji. Dzięki temu pracownik może przyjąć najwygodniejszą pozycję i zadbać o swój kręgosłup. Oparcie fotela powinno być stworzone w taki sposób, aby mogło dopasować się do ruchów osoby, która go używa. Oparcie nie może być ani zbyt twarde, ani zbyt miękkie. Fotel powinien zapewniać bezpieczeństwo i stabilność podczas pracy. Podłokietniki powinny umożliwiać ułożenie przedramienia w ergonomiczny sposób, czyli w ustawieniu 90 stopni w stosunku do tułowia. Poza regulowanym biurkiem oraz wygodnym i ergonomicznym fotelem, warto także pomyśleć o podnóżku biurowym.

Podnóżek biurowy – dla wygody i zdrowia

Zastosowanie podnóżka biurowego w pracy ma duże znaczenie. Podnóżek zapewnia możliwość przybrania wygodnej pozycji, co wpływa na zdrowie, samopoczucie oraz komfort. Dzięki temu warunki pracy są odpowiednie a wyniki lepsze. Oto zalety stosowania podnóżka w pracy biurowej:

  • Poprawa krążenia krwi – dbanie o poprawne krążenie jest bardzo ważne. Zaburzenia mogą powodować nieprzyjemne dolegliwości takie jak duszności, osłabienie mięśni czy ciągłe zmęczenie.
  • Umożliwia pracę z zachowaniem prawidłowej postawy ciała – schorzenia pleców oraz bóle to główne następstwa niedbania o prawidłową postawę ciała. Kilka godzin pracy przy biurku bez podnóżka wystarczy, aby mniej lub bardziej świadomie przyjąć niekorzystną postawę.
  • Odciążenie kręgosłupa – ma to wpływ na zdrowie człowieka oraz komfort pracy.
  • Masuje stopy – można wybrać podnóżek, który posiada dodatkowe wypustki. Dzięki temu podczas pracy można skorzystać z możliwości relaksującego masażu stóp.
  • Mogą być użytkowane przez kilka osób – aby zapewnić największy poziom bezpieczeństwa i higieny, należy wybrać podnóżek antybakteryjny. Dzięki temu możliwe jest komfortowe użytkowanie przez więcej niż jedną osobę.

Podnóżki biurowe znacznie podnoszą komfort pracy, a co za tym idzie również wydajność. Praca w takich warunkach jest przyjemna, dzięki czemu pracownik może poczuć się lepiej. Poza komfortem ważne są również kwestie zdrowotne. Używanie podnóżka pozwala zadbać o kręgosłup i prawidłową postawę. To zaś wpływa na utrwalanie pozytywnych nawyków i chęć dbania o postawę ciała także poza godzinami pracy.

1 thought on “Jak przygotować zdrowe dla kręgosłupa miejsce pracy w biurze?

  1. Dbanie o komfort pracy to podstawa. Zawsze na to zwracam uwagę, bo mam ogromne problemy z kręgosłupem.Wygodny fotel i biurko to podstawa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.