24 czerwca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Gotówka pilnie potrzebna – skąd ją wziąć?

4 min read
pusty portfel

Niespodziewane wydatki mogą pojawić się w życiu każdego: spadek obrotów w biznesie, słabsze wypłaty w pracy lub chwilowe problemy z zatrudnieniem to najczęstsze przyczyny kłopotów finansowych. Rozwiązaniem często jest jednorazowy zastrzyk gotówki, który pozwala zapłacić za bieżące zobowiązania i tym samym dać sobie czas na znalezienie źródła dochodu. W większości przypadków jednorazowym zastrzykiem gotówki jest pożyczka. Czy jednak zawsze jest to dobre i rozsądne rozwiązanie?

Czy na pewno nie taki diabeł straszny…?

Część ludzi boi się pożyczek, inni natomiast zaciągają je z chęcią. Wszystko oczywiście zależy od oferty, z jakiej korzystamy. Niestety w przypadku kłopotów finansowych najczęściej nasze możliwości są ograniczone – zaległości w spłacie rat, leasingów czy płatności urzędowych mogą skutecznie zablokować wzięcie pożyczki w komercyjnym banku. Zostają wówczas jedynie instytucje parabankowe, które zdecydowanie chętniej pożyczają gotówkę, ale wiąże się to również z dużo wyższymi płatnościami okołokredytowymi. W przypadku kłopotów finansowych może być to przysłowiowym gwoździem do trumny.

Oczywiście można szukać alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich jest skorzystanie z usług lombardu online. I nawet jeśli na początku przy tej opcji budzą się wątpliwości – warto przejrzeć wszystkie „za” i „przeciw”. Może się okazać, że to rozwiązanie w istocie uratuje nasze finanse.

świnka skarbonka

Lombard online i jego usługi

W lombardzie online możesz skorzystać z dwóch rodzajów usług. Pierwsza z nich to standardowa sprzedaż przedmiotów, które posiadasz i które nie są Ci już potrzebne. Druga natomiast to opcja ich zastawu na okres 30, 60 lub 90 dni. Po tym czasie możesz swoje przedmioty wykupić, możesz także przedłużyć czas, w którym masz gwarancję, że będą na Ciebie czekać.

Tego typu rozwiązania to wbrew pozorom dużo większa elastyczność. Masz pewność, że nawet jeśli nie znajdziesz środków na odkup swoich zastawionych rzeczy – nie idą za tym żadne konsekwencje, jak w przypadku innych form pozyskiwania szybkiej gotówki.

Lombard online a pożyczka pozabankowa

Łatwy kredyt najczęściej zapewni Ci szybki dopływ gotówki, jednak musisz pamiętać, że idą za tym również wyższe opłaty. Oprocentowanie takich pożyczek jest zazwyczaj wysokie i finalnie wychodzi, że oddajesz dużo więcej, niż pożyczasz. Dodatkowo masz na sobie obciążenie – jeśli nie uda Ci się pozyskać pieniędzy w terminie, zaległości za raty będą rosnąć i skutecznie uniemożliwiać wyjście z finansowego pata. W przypadku zastawienia lub sprzedaży przedmiotu w lombardzie online – pieniądze są Twoje. Nie musisz ich nikomu oddawać i martwić się oprocentowaniem. A jeśli uda Ci się pozyskać pieniądze, możesz wrócić po swoje rzeczy i je odkupić.

Lombard online a pożyczki od prywatnych osób

Na szczęście wielu z nas ma osoby, na których może polegać i to one służą pomocą, kiedy pod względem finansów nie jest u nas zbyt kolorowo. Jednak niejedną relację potrafią zepsuć pieniądze – albo raczej ich brak. Być może jest tak, że nie ma wokół Ciebie nikogo, kto poratuje szybką gotówką? W jednym i drugim przypadku bardzo dobrym rozwiązaniem będzie lombard online. Nie musisz nikomu tłumaczyć się ze swojej sytuacji finansowej i prosić o pomoc. Otrzymujesz szybką gotówkę i możesz z nią zrobić, co tylko chcesz. Nie narażasz przy tym na szwank żadnej relacji z rodziną i znajomymi.

telefon notatnik i laptop na stole

Lombard online a sprzedaż używanych rzeczy na portalach aukcyjnych

Pozbycie się zbędnych rzeczy jest oczywiście świetnym pomysłem na pozyskanie dodatkowej gotówki. To rewelacyjne 2w1, gdyż zyskujesz nie tylko pieniądze, ale również dodatkowe miejsce w domu. Pamiętaj jednak, że od wystawienia przedmiotu na portalu do jego sprzedaży może upłynąć sporo czasu. Jeśli pieniędzy potrzebujesz szybko – czekanie działa wyłącznie na Twoją niekorzyść. W lombardzie online otrzymujesz gotówkę od razu. Nie musisz czekać, aż znajdzie się kupiec chętny nabyć wystawiony przez Ciebie przedmiot. Dzięki temu możesz mieć pewność, że pozyskasz pieniądze na czas. Dodatkowo nie musisz się obawiać, że trafisz na nieuczciwego kontrahenta, który przedmiot kupi, ale za niego nie zapłaci. Samodzielna sprzedaż zawsze obarczona jest pewnym ryzykiem.

Lombard online – czy warto?

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz gotówki na święta, na pokrycie bieżących wydatków czy opłacenie zobowiązań – staraj się szukać pomysłów, które prowadzą do rozwiązania problemu, a nie jedynie przesuwają go w czasie. Jeśli obawiasz się rat i oprocentowania – odwiedź mooney.pl i sięgnij po pieniądze, które od początku będą wyłącznie Twoje.

Źródło zdjęć: shutterstock.com, pexels.com

1 thought on “Gotówka pilnie potrzebna – skąd ją wziąć?

  1. Ja nigdy nie wziąłem pożyczki i jak na razie nie mam zamiaru – czemu? Obawy i to ogromne. Lombardy to moim zdaniem dobre rozwiązanie na chwilowy brak gotówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.