18 kwietnia 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Google Now – Twój osobisty asystent każdego dnia

3 min read
Google Now w smartfonie

Ile razy zdarzyło ci się zapomnieć o drobnej sprawie do załatwienia lub wyruszenie w podróż przeciągało się, bo długo ustawiałeś GPS i sprawdzałeś korki na trasie? Od teraz nie musisz robić tego sam! Wyręczy cię osobisty asystent Google Now w telefonie!

Kwestie techniczne – o czym warto wiedzieć?

Aby móc cieszyć się wirtualnym asystentem, dzięki któremu twoje życie stanie się prostsze, a wykonywanie codziennych czynności będzie przyjemnością, powinieneś upewnić się, że wersja wyszukiwarki Google, którą masz na telefonie, jest zaktualizowana do najnowszej wersji. W tym celu skorzystaj ze sklepu Google Play i pobierz najświeższe uaktualnienia.

Konfigurując asystenta Google Now, warto też przy okazji zainstalować nakładkę Google Now Launcher, dzięki której na ekranie twojego telefonu na bieżąco będą wyświetlać się przydatne, spersonalizowane dla ciebie informacje, jak np. aktualna pogoda w bieżącej lokalizacji, dane z kalendarza, czyli np. terminy i godziny zaplanowanych spotkań czy ważne daty i przypomnienia o rachunkach do opłacenia, które przyszły na maila.

Konto Google to podstawa

Żeby korzystać ze wszystkich dobrodziejstw od Google, które usprawniają codzienne życie, trzeba mieć założone konto Google. Dzięki niemu masz dostęp do wielu aplikacji i narzędzi, a także mnóstwa spersonalizowanych usług, które wymagają logowania. Jeśli do tej pory nie miałeś poczty w Gmail’u (napradę nie masz?), to w tym momencie jest idealny czas, by takową założyć.

Google Now – polecenia i pytania głosowe

Asystent Google Now nie tylko poda ci przydatne informacje, ale też rozumie, co się do niego mówi. Aby telefon nie miał problemów ze zrozumieniem twojego pytania, należy rozpocząć rozmowę od wyrażenia: „Ok, Google”, odczekać krótką chwilkę i wydać polecenie lub zadać konkretne pytanie.

Asystentowi możesz powierzać różnego typu polecenia czy zadawać różne pytania; np. „Ok, Google, zadzwoń do…..”, „Ok, Google, wyślij wiadomość do….”, Ok, Google, gdzie jestem”, „Uruchom Google Maps”, „Ustaw przypomnienie”, itd. A co istotne, Google Now rozumie także kontekst wypowiedzi, więc możesz ją kontynuować – tak jak z prawdziwym człowiekiem, bez ciągłego zadawania startowej formułki.

Gdzie szukać wsparcia w zakresie funkcjonowania asystenta?

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do działania Google Now lub tworzenia poleceń, wsparcia w działaniu możesz szukać wśród społeczności użytkowników, którzy aktywnie działają w serwisie Google+ czy na tematycznych forach i tworzą zaktualizowane listy funkcji oraz komend, z których możesz skorzystać. Mnóstwo ciekawostek i sprawdzonej wiedzy możesz także szukać na branżowych stronach internetowych, jak chociażby https://android.com.pl/.

Podsumowując – ogrom pytań, na które dawniej szukałeś odpowiedzi wpisując ręcznie konkretne frazy w wyszukiwarkę na komputerze lub w telefonie, dziś możesz zadawać poprzez wirtualnego asystenta. Dzięki temu możesz zaoszczędzić mnóstwo czasu i realizować działania szybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.