17 kwietnia 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Gdzie warto postawić na lampy podłogowe?

3 min read
czarna lampa podłogowa w domu

Artykuł partnera.

Nowoczesne lampy podłogowe są praktyczne i estetyczne jednocześnie. Ogrom ich niepodważalnych zalet sprawił, że cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród użytkowników. Okazuje się, że wybierają je nie tylko do salonu – ich miejsce to także gabinet, sypialnia czy pokój dziecięcy. Sprawdź, gdzie można na nie postawić.

Lampy stojące do salonu

W salonie niezbędne są zróżnicowane punkty świetlne. Jeśli zdecydujesz się wyłącznie na oświetlenie główne, pomieszczenie będzie płaskie i bez wyrazu. Lampy wiszące to więc podstawa, do której należy dobrać coś jeszcze, by podzielić przestrzeń na mniejsze strefy o różnym przeznaczeniu. Dzięki temu spędzanie czasu w tym pomieszczeniu będzie naprawdę przyjemne.

Lampa stojąca w salonie

Lampy podłogowe tworzą w salonie klimat, który sprzyja rozmowom z rodziną i przyjaciółmi. Można postawić je za sofą, by wspierały oczy w czasie oglądania telewizji. Pojawiają się nierzadko także w pobliżu fotela, na którym domownicy czytają swoje ulubione lektury. W tym miejscu najlepsze okazują się lampy stojące wielopunktowe – takie modele bardzo często dają możliwość regulowania ramienia i sterowania kierunkiem padania światła. Można więc skierować je bezpośrednio na czytany tekst.

Lampy podłogowe do gabinetu

Nowoczesne lampy podłogowe, które zostały wyposażone w możliwość regulacji ramienia, sprawdzą się nie tylko w salonie. Można postawić na nie także w domowym gabinecie. To funkcjonalne rozwiązania, które umożliwiają punktowe oświetlenie wybranej przestrzeni, a więc można rozjaśnić nimi blat roboczy z komputerem czy notatkami.

Lampa w gabinecie

Lampy stojące z regulowanym ramieniem dostępne w sklepie Artera sprawdzają się także w strefie do pracy, którą udało ci się wyodrębnić z większego salonu czy sypialni. Dzięki nim przestrzeń jest wyraźnie oddzielona, a ty zyskujesz komfortowe warunki do realizacji służbowych obowiązków.

Lampy stojące do sypialni

Jeszcze niedawno w sypialni królowały lampy wiszące jako oświetlenie główne i lampy stołowe umieszczone po dwóch stronach wezgłowia łóżka w taki sposób, by można było włączyć je bez konieczności wstawania. Czasy się jednak zmieniają, a użytkownicy szukają nowych rozwiązań. Jedną z kilku alternatyw okazały się lampy podłogowe, które nie wymagają wstawiania stolików nocnych, a dzięki nowoczesnym minimalistycznym projektom pozwalają zachować dużo wolnej przestrzeni przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej ilości światła.

Wybierając lampy do sypialni, warto pamiętać, że nie tylko są praktycznym wsparciem, ale także służą budowaniu atmosfery. Właściwie dobrane oświetlenie może zupełnie odmienić cały twój dzień – dobrze jest unikać ostrego światła, które zirytuje cię tuż po przebudzeniu. W nowy dzień dobrze jest wchodzić delikatnie.

Lampa w pokoju

Lampa podłogowa do pokoju dziecięcego

Lampy podłogowe mogą być również dobrym rozwiązaniem do sypialni dziecka. Są praktyczne, nadają przestrzeni pięknego wyglądu, a ich projekty mogą być ponadczasowe, co pozwoli uniknąć licznych zmian w aranżacjach tego pomieszczenia co kilka lat. Można oczywiście zdecydować się na modele o nietypowych kształtach, jednak najlepszym wyborem najczęściej okazują się projekty minimalistyczne, które komponują się z niemal każdym stylem.

Użytkownicy doceniają lampy podłogowe, ponieważ są funkcjonalne i mobilne. Wprowadzają do pomieszczenia spokojny i intymny charakter. Można zdecydować się na nie zarówno w salonie, jak i gabinecie czy sypialni. Zdecydowanie warto wziąć je pod uwagę, gdy planujesz aranżację mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.