24 czerwca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Dlaczego warto odbyć kurs na wózki widłowe?

2 min read
Wózek widłowy przed halą

Brak rąk do pracy daje się we znaki całemu sektorowi przemysłowemu, magazynowemu i transportowemu. Obecnie w kraju brakuje nawet 100 tys. wykwalifikowanych pracowników – m.in. operatorów wózków widłowych. Zastanawiasz się, jak rozwinąć swoją karierę lub skierować jej tory w kierunku zupełnie innej branży? Sprawdź, dlaczego powinieneś zapisać się na kurs na wózki widłowe.

Dlaczego warto odbyć kurs na wózki widłowe?

Ze względu na duże niedobory operatorów urządzeń transportu bliskiego na rynku, możesz uzyskać także od pracodawcy wiele atrakcyjnych benefitów pozapłacowych – np. ubezpieczenie czy pakiet medyczny.

Kurs na wózki widłowe znacząco zwiększa szansę pozytywnego zaliczenia państwowego egzaminu operatorskiego składanego przed komisją powołaną przez lokalną jednostkę Urzędu Dozoru Technicznego. Ze względu na atrakcyjną cenę kursu, jego koszt zwróci się już po pierwszej wypłacie uzyskanej na stanowisku operatora.

Jak przebiega kurs na wózki widłowe?

Kurs na wózki widłowe jest dostępny dla każdego – również dla osób, które nigdy nie pracowały na danym stanowisku, a także tych, które szukają swojej pierwszej pracy. Wystarczy, że osoby zainteresowane kursem ukończą 18 lat.

Kurs na wózki widłowe nie jest obligatoryjny do zapisania się na egzamin państwowy, niemniej jego odbycie kolosalnie zwiększa szansę na zdanie egzaminu. Szkolenie składa się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Podczas części teoretycznej kursant poznaje budowę i zasadę działania wózków widłowych, zapoznaje się z aktualnymi przepisami dozoru technicznego oraz zasadami BHP. Poza tym szkoleniowiec informuje kursantów o obowiązkach operatorskich, wskazuje zagrożenia oraz przedstawia najlepsze praktyki obsługi wózków.

Przebieg i forma szkolenia operatorskiego dostosowywana jest do preferencji oraz potrzeb poszczególnych grup kursantów. Firmy szkoleniowe elastycznie podchodzą do formuły oraz miejsca, w którym przeprowadzają kursy. Szkolenie operatorów wózków widłowych może być przeprowadzane w formule dziennej, wieczorowej, weekendowej, zaocznej, a także w przyspieszonej – zarówno w siedzibie firmy szkoleniowej, jak i w siedzibie firmy zamawiającej kurs.

Jeszcze dziś zdecyduj o swojej przyszłej karierze

Zastanawiasz się, gdzie odbyć kurs na wózki widłowe? Szukasz firmy, która doskonale przygotuje Cię do egzaminu operatorskiego? Wybierz kurs na wózki widłowe przeprowadzany np. przez firmę Urbanek. Jeszcze dziś zdecyduj o swojej przyszłej karierze i uzyskaj dobrze płatny oraz perspektywiczny zawód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.