16 lipca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Dlaczego uczelnie powinny posiadać stoisko wystawowe na targach?

2 min read
stoisko z ludźmi

Walka o nowego studenta zwykle zaczyna się wraz z początkiem wiosny, kiedy to większość szkół wyższych zaprasza w swoje progi na dni otwarte. Tymczasem niezmiernie ważnym wydarzeniem są targi edukacyjne, podczas których każda uczelnia ma szansę zaprezentować się przyszłym studentom. Sprawdzamy, dlaczego warto posiadać stoisko wystawowe i co powinno się na nim znaleźć.

Dobre prezentacja

Stoisko wystawowe przede wszystkim powinno zachęcać do odwiedzenia go. Musi być zatem pełne różnego rodzaju ulotek ofertowych oraz kolorów, tak aby przyciągnąć wzrok przyszłego studenta. Stoisko powinno być obsługiwane przez osobę kompetentną, która będzie potrafiła odpowiedzieć na wszelkie pytania kandydatów. Warto umieścić na nim własne ulotki, a także różnego rodzaju gadżety reklamowe – smycze, długopisy czy opaski odblaskowe. Wszystko to ma sprawić, żeby potencjalny zainteresowany podszedł do stoiska i zapoznał się z ofertą szkoły. Targi edukacyjne co roku organizowane są w największych miastach i przyciągają całe tysiące przyszłym studentów, którzy w jednym miejscu mogą poznać ofertę większości szkół wyższych z okolicy. Jest to przede wszystkim duża wygoda i oszczędność czasu, a także możliwość porównania ofert skupionych w jednym miejscu. Można również zadać pytania osobom reprezentującym daną uczelnię i niemal od razu uzyskać odpowiedź. To wszystko sprawia, że targi edukacyjne są tak chętnie odwiedzane przez maturzystów i uczniów szkół średnich.

Jedno czy kilka stoisk?

Pozostaje pytanie, czy szkoła powinna posiadać jedno stoisko na wybranych targach czy też przemieszczać się z nim po całej Polsce? Odpowiedź jest raczej jednoznaczna – o wiele lepiej jest reklamować się w miejscu, w którym znajdziemy najwięcej chętnych do skorzystania z naszej oferty uczniów. Choć dziś studenci chętnie przenoszą się do innych miast, zwykle nie potrzebują oni dodatkowej zachęty, natomiast ci niezdecydowani zazwyczaj zostają w swoim rodzinnym mieście. Stoisko wystawowe warto odpowiednio przygotować, jednak lepiej jest włożyć całą energię i możliwości w jedno stoisko niż kilka. Co więcej, jednorazowe wystawienie stoiska znacznie ogranicza koszty, gdyż targi edukacyjne odbywają się zazwyczaj raz, czasami dwa razy w roku. Natomiast chcąc być na większości targów w Polsce musimy postawić na stoisko, które można rozmontować i złożyć w innym miejscu, a także ekipę, która będzie się tym zajmować. Generuje to dodatkowe, czasem nawet bardzo wysokie koszty.

1 thought on “Dlaczego uczelnie powinny posiadać stoisko wystawowe na targach?

  1. U mnie na uczelni co roku jesteśmy na targach edukacji i prezentujemy kierunki na jakie można się zapisać. Moim zdaniem super inicjatywa. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.