24 czerwca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Czym są płatności subskrypcyjne?

2 min read
Płatnośc online.

Płatności subskrypcyjne należą do najwygodniejszych sposobów płatności online. Korzystają z nich usługodawcy, ale również sklepy internetowe, które coraz częściej dają taką możliwość swoim klientom wprowadzając tym samym nowy model sprzedaży. Na czym dokładnie polega ten rodzaj płatności? Jakie są jego główne zalety?

Płatności subskrypcyjne w praktyce

Płatności subskrypcyjne to nowoczesne rozwiązanie dostarczane przez operatorów płatności online, takich jak Blue Media. Inne popularne nazwy tego rozwiązania to płatności cykliczne lub płatności abonamentowe. Obie dobrze obrazują mechanizm ich działania. Konsument używający płatności subskrypcyjnych po dodaniu karty płatniczej bądź innej metody płatności zleca cykliczne przelewy odbywające się na przykład co miesiąc. Późniejsze transakcje następują już automatycznie bez jego udziału.

Płatności subskrypcyjne z punktu widzenia konsumenta

Z perspektywy konsumenta – użytkownika płatności subskrypcyjnych – oznacza to dużą wygodę. Zlecający płatność nie musi martwić się o zbliżające się terminy i nie istnieje możliwość, że zapomni o zleceniu przelewu unikając w ten sposób odsetek. Biorąc pod uwagę, że współcześni konsumenci kupują online co miesiąc kilka, a nawet kilkanaście usług abonamentowych i dokonują stałych zakupów, płatności subskrypcyjne pozwalają zaoszczędzić sporo czasu. W razie potrzeby w dowolnym momencie można zmienić kartę, z której dokonywane będą przelewy.

Płatności subskrypcyjne z punktu widzenia sprzedawcy

Płatności subskrypcyjne udostępniają swoim klientom praktycznie wszystkie firmy sprzedające usługi w sposób abonamentowy – na przykład dostawcy mediów, serwisy VOD i każdy biznes, którego działanie opiera się na miesięcznych subskrypcjach. W ostatnich latach płatności cykliczne coraz mocniej przebijają się również do biznesu e-commerce. Sklepy internetowe zauważyły, że ich klienci dokonują regularnych zakupów, na przykład nabywając środki higieniczne, karmę dla zwierząt i wiele innych towarów z segmentu FMCG. Właściciele biznesów e-commerce mogą traktować tego typu transakcje jako nową ścieżkę sprzedaży. Model przyjął się doskonale także ze względu na fakt, że dzięki usługom abonamentowym użytkownicy przyzwyczaili się już do takiej ścieżki zakupowej. Dlatego warto poprosić swojego operatora płatności o dostarczenie tego rozwiązania.

 

1 thought on “Czym są płatności subskrypcyjne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.