24 czerwca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Czy refinansowanie pożyczek jest zgodne z prawem?

2 min read
Mężczyzna trzyma w dłoni portfel bez pieniędzy

Artykuł sponsorowany.

Nawet pożyczka krótkoterminowa może stać się źródłem problemów, jeśli nie zostanie spłacona zgodnie z harmonogramem. Brak uregulowanego zobowiązania przyczynia się do wpisania do krajowego rejestru dłużników. Niestety dla niektórych osób najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji staje się kolejna pożyczka online, która ma służyć do spłacenia poprzedniej. W ten sposób można jednak wpaść w spiralę zadłużenia, z której niełatwo potem wyjść. Warto skontaktować się z wierzycielem w celu wyjaśnienia problemów z terminowym uregulowaniem płatności i znalezienia korzystnego rozwiązania dla obu stron. Może zostać zaproponowana pożyczka dla zadłużonych lub usługa jej refinansowania.

Co warto wiedzieć o refinansowaniu pożyczki?

Nawet jeśli kogoś początkowo stać na zaciągnięcie pożyczki, to wraz z upływem czasu mogą pojawić się różne problemy z terminowym uregulowaniem należnej płatności. Najgorszym rozwiązaniem byłoby całkowite zaprzestanie spłaty i lekceważenie przychodzących monitów, ponagleń, wezwań do zapłaty. Warto skontaktować się z pożyczkodawcą w celu przedstawienia mu swojej bieżącej sytuacji i wspólnego znalezienia z niej wyjścia.

Firma pożyczkowa może zaproponować refinansowanie pożyczki, co pozwoli klientowi na uniknięcie szeregu negatywnych konsekwencji wynikających z niewywiązania się z zapisów widniejących w podpisanej umowie. Zostanie zaciągnięta nowa chwilówka w celu spłacenia bieżącego zadłużenia. Należy wobec tego złożyć odpowiedni wniosek u pożyczkodawcy, aby móc skorzystać z usługi refinansowania. Spłatą zobowiązania zajmie się firma współpracująca z pożyczkodawcą. W ten sposób klient stanie się jej dłużnikiem, pozwoli to również na uniknięcie negatywnego wpisu do BIK.

Czy jest to bezpieczne i korzystne rozwiązanie?

Refinansowanie pożyczki umożliwia natychmiastową spłatę aktualnego zadłużenia. Dla klienta jest to bardzo korzystna sytuacja ze względu na to, że może uchronić się przed szeregiem dodatkowych kosztów, dotkliwych kar związanych z niewywiązaniem się z umowy. Nie trzeba martwić się płatnymi monitami, wysokimi odsetkami, postępowaniem egzekucyjnym.

Oczywiście zaciągnięcia kolejnej pożyczki także generuje dodatkowe koszty, dlatego trzeba mieć to na uwadze przed zdecydowaniem się na usługę refinansowania bieżącego zobowiązania. Jeśli kogoś na to nie stać, to lepiej znaleźć inny sposób, W przeciwnym razie zwiększy się ryzyko wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Refinansowanie chwilówek jest zgodne z prawem, interesy klientów chroni ustawa antylichwiarska. Umowa pożyczki musi opierać się na zasadach kredytu konsumenckiego. Koszty związane z refinansowaniem są bardzo zbliżone do tego, czego można się spodziewać w przypadku przedłużenia spłaty zobowiązania. Więcej o pożyczkach krótkoterminowych przeczytasz na blogu: https://www.extraportfel.pl/blog.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.