16 lipca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Co zrobić, gdy dziecko nie chce nosić butów?

3 min read
Dzicko bez butów.

Współcześni rodzice coraz częściej zwracają uwagę na tak ważną kwestią, jaką są buty dla dzieci. Jeszcze do niedawna mało mówiło się o tym, że niewłaściwie dobrane obuwie może być przyczyną nie tylko bolących stóp, ale także poważnych problemów zdrowotnych w późniejszym życiu – m.in. wad postawy czy płaskostopia. Odpowiednie dobranie obuwia nie jest łatwe, ale z pewnością możliwe. Tutaj jednak pojawić się może inny problem – co zrobić, gdy dziecko nie chce nosić butów?

Odpowiednia perswazja

O ile starsze dziecko może zrozumieć racjonalne tłumaczenie, dlaczego warto nosić buty, o tyle wyjaśnienie takiej kwestii upartemu dwulatkowi wydaje się być niemożliwe. Dlatego warto uciec się do paru sprytnych sposobów, które przemówią do wyobraźni nawet największemu uparciuchowi.

Po pierwsze, trzeba pamiętać o tym, że maluch w pewnym wieku we wszystkim chce naśladować rodziców. Podobnie może być, jeśli chodzi o kwestię noszenia obuwia. Warto pokazać mu i wytłumaczyć, że buty noszą i mamusia, i tatuś. Istnieje szansa, że maluch w chęci naśladownictwa zechce podążyć ich śladem. Może pomocne okaże się kupienie obuwia, które będzie podobne do tego, jakie noszą rodzice? Dwulatek, który otrzyma trampki podobne do tych, jakie posiada tata – jego idol, z pewnością będzie bardziej chętny do ich noszenia. 

Zachęcając dzieci do noszenia obuwia, dobrze także uciec się do pomocy ulubionych bajkowych bohaterów. Ich wizerunek na wybranej parze butów z pewnością zachęci malucha do ich włożenia na stopy. Warto też podczas oglądania ulubionej bajki wskazywać na obuwie, które noszą jej bohaterowie.

Odpowiednie buty – kluczem do sukcesu!

Każda dziecięca stopa posiada swoje indywidualne cechy i bardzo ważne jest, by dobrać do niej idealne obuwie, które będzie wręcz wydawało się szyte na miarę. Na szczęście producenci obuwia mają w swojej ofercie buty dla dzieci przeznaczone dla posiadaczy wysokiego podbicia czy też szerszych niż przeciętne stópek. Dlatego, jeśli maluch kategorycznie odmawia wkładania butów, to trzeba się zastanowić, czy na pewno są dla niego wygodne i dobrze dopasowane? Być może ta niechęć bierze się z niewłaściwego rozmiaru, cisnących zapiętków, pijących palców czy też zbyt sztywnej podeszwy?

Dodatkowo, na zakupy obuwnicze koniecznie trzeba wziąć dziecko ze sobą. W ten sposób nie tylko można idealnie dopasować obuwie do stopy, ale też dać dziecku szansę na wybranie takich butów, jakie tylko mu się podobają. Jeśli maluch jest fanem jakiejś bajki, bądź też uwielbia dany kolor, z pewnością do noszenia obuwia zachęcą go buty dla dzieci z ukochanym motywem. Warto także pochwalić wybór dziecka, zachwycając się nad jego wyborem.

Podsumowując, buty dla dzieci dostępne są w wielu kolorach i wariantach. Dzięki temu można być pewnym, że na każdego malucha czeka w sklepie taka para która z pewnością przypadnie mu do gustu. Trzeba tylko poświęcić trochę czasu na jej poszukiwania oraz… wykazać się odrobiną sprytu i umiejętnością negocjacji. I problem śmiało można uznać za rozwiązany.

1 thought on “Co zrobić, gdy dziecko nie chce nosić butów?

  1. Moja córeczka nie chciała nosić bucików dopóki nie dostała takich na których widniała jej ulubiona księżniczka z bajki. Problem się rozwiązał 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.