16 lipca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Planujesz wziąć auto w leasing? Skorzystaj z kalkulatora leasingu!

2 min read
Umowa leasingowa

Zainteresowanie leasingiem samochodowym wśród przedsiębiorców nie słabnie. Jest to popularna forma finansowania, która przynosi wiele korzyści. Warunek jest tylko jeden – leasing musi być dopasowany do oczekiwań konkretnej firmy. Aby otrzymać produkt „skrojony na miarę”, warto skorzystać z kalkulatora leasingu. To proste narzędzie, za pomocą którego oszacujesz wysokość miesięcznej raty.

Jak wynika z danych opublikowanych przez Związek Polskiego Leasingu, wśród wszystkich podpisanych umów, aż 46,5% stanowiły umowy związane z leasingiem pojazdów osobowych, dostawczych  ciężarowych do 3,5 t (dane dla I kwartału 2018 roku). Nie ma się czemu dziwić – leasing jest korzystnym rozwiązaniem, dzięki któremu można stworzyć lub rozbudować flotę firmowych pojazdów bez konieczności angażowania wszystkich środków. Bardzo ważne jest jednak, aby oferta leasingowa była dopasowana do indywidualnej kondycji finansowej przedsiębiorstwa.

Leasing „skrojony na miarę”

Jak pokazuje kalkulator leasingu, warunki są bardzo elastyczne – można je dostosować do oczekiwań, potrzeb oraz możliwości finansowych konkretnego przedsiębiorstwa. Wybierając ofertę, warto zatem wziąć pod uwagę takie parametry jak:

  • wysokość wkładu własnego (tzw. czynszu inicjalnego);
  • wysokość miesięcznych rat;
  • czas trwania umowy.

Korzystając z kalkulatora leasingu udostępnianego przez Toyota Leasing, można ustalić maksymalną wysokość raty miesięcznej, którą przedsiębiorstwo jest w stanie spłacać. Przy wyborze jednej z dwóch propozycji wysokości wkładu własnego, można otrzymać dostęp do listy pojazdów spełniających kryteria.

Przykład 1. Załóżmy, że interesuje Cię Leasing SMARTPLAN z umową trwającą 3 lata i 30-procentowym wkładem własnym. Nie chcesz, aby miesięczna rata przekroczyła 920 zł. Jak pokazuje kalkulator leasingu, możesz wybierać spośród wielu aut marki Toyota: począwszy od Aygo (od 254 zł netto miesięcznie), poprzez model C-HR (od 442 zł netto miesięcznie), a skończywszy na Modelu Prius (z ratą miesięczną już od 780 zł netto).

Leasing samochodowy – to się opłaca?

Wzięcie pojazdu w leasing to rozwiązanie, dzięki któremu można:

  • skorzystać z optymalizacji podatkowej,
  • uniknąć „mrożenia” posiadanego kapitału w całości,
  • zachować płynność finansową.

Korzyści będzie jeszcze więcej, jeśli wysokość miesięcznej raty będzie odzwierciedleniem możliwości finansowych przedsiębiorstwa. Elastycznie dopasowana do kondycji firmy, nie będzie stanowiła obciążenia budżetu – tak w momencie chwilowych zatorów płatniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.